Smith & Benson Relays Final Results - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

Smith & Benson Relays Final Results

             L. C. Smith & Winfred Benson Relays 2007 - 3/24/2007              
                        Hugh Mills Stadium (Albany, GA)                        
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 11.59  2003        Miaie Williams, Lowndes                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McGhee, Morgan               Stockbridge              12.27   5   10  
  2 Young, Natrice               Stockbridge              12.42   5    8  
  3 Williams, Chelsea            Lowndes                  12.50   5    6  
  4 Alexander, JaCourtney        Cairo                    12.56   5    4  
  5 Simmons, Iceses              Monroe                   12.57   5    2  
  6 Robinson, Nia                Tcchs                    12.78   3    1  
  7 Bivins, Taccara              Lowndes                  12.82   4 
  8 Lawrence, Chelsea            Hardaway                 12.84   5 
  9 Mack, Sinea                  Towers                   12.85   5 
 10 Johnson, Keyshaunta          Dougherty                12.89   4 
 11 Taylor, Denotra              Kendrick                 12.98   3 
 11 Handsford, Lashaunda         Bainbridge               12.98   4 
 13 Daniels, Shaniqua            Bainbridge               13.08   3 
 14 Burrell, Rachael             Houston County           13.09   4 
 15 Whatley, Lara-Claire         Decatur                  13.10   3 
 16 Swann, Malja                 Decatur                  13.12   4 
 17 Bowman, Jasmine              Houston County           13.18   3 
 18 Walton, Tyseanna             Carver                   13.24   3 
 19 Pittman, Tea                 Colquitt County          13.51   1 
 20 Henry, Umeika                Colquitt County          13.60   4 
 21 Price, Lakea                 Kendrick                 13.62   2 
 22 Cribb, Sandrianna            Monroe                   13.66   2 
 23 Esther, Jasmine              Tcchs                    13.67   2 
 24 Jenkins, Laqueisha           Bleckley County          13.87   2 
 25 Leaks, Countey               Cairo                    13.90   2 
 26 Chambers, Danetra            Bleckley County          13.91   2 
 27 McKenzie, Zintiesha          Towers                   14.17   1 
 28 Thomas, Bionca               Hardaway                 14.32   1 
 29 Crawford, Alexis             Westover                 14.60   1 
 30 Brown, Allante               Westover                 14.67   2 
 -- Gipson, Bernotta             Valdosta                    NT   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 23.78  2001        Stephanie Smith, Northeast-Macon            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sessions, Nancy              Bainbridge               25.34   5   10  
  2 Alexander, JaCourtney        Cairo                    25.69   5    8  
  3 Young, Natrice               Stockbridge              25.71   5    6  
  4 Williams, Chelsea            Lowndes                  25.80   5    4  
  5 Porter, Brittany             Towers                   25.95   5    2  
  6 Lawrence, Chelsea            Hardaway                 26.28   4    1  
  7 Burrell, Rachael             Houston County           26.34   3 
  8 McGhee, Morgan               Stockbridge              26.40   4 
  9 Melvin, Adrienna             Lowndes                  26.59   4 
 10 Bryant, Veronica             Hardaway                 26.70   4 
 11 Roberts, Shannon             Carver                   26.97   4 
 12 Spates, Keisha               Valdosta                 27.00   5 
 13 Simmons, Iceses              Monroe                   27.16   3 
 14 Beard, Olivia                Bainbridge               27.22   3 
 15 Whatley, Lara-Claire         Decatur                  27.35   4 
 16 Ready, Kayla                 Bleckley County          28.00   2 
 17 Williams, Shafonia           Colquitt County          28.38   4 
 17 Walton, Tyseanna             Carver                   28.38   2 
 19 Bryant, Alesha               Dougherty                28.51   2 
 20 Swann, Malja                 Decatur                  28.55   4 
 21 Sims, Shukeivea              Colquitt County          28.97   1 
 22 Whitting, Adriana            Westover                 29.15   3 
 23 Heath, S.                    Bleckley County          29.40   1 
 24 Cuff, Karteca                Dougherty                29.43   2 
 25 Hunt, Keyona                 Monroe                   29.66   2 
 26 Acree, Arva                  Albany                   29.69   1 
 26 Thomas, Jamica               Tcchs                    29.69   2 
 28 Badie, Breonna               Lee County               30.08   2 
 29 Mitchell, Amanda             Albany                   30.78   1 
 30 Robinson, L.                 Tcchs                    32.42   1 
 31 Bentley, Jayana              Westover                 33.04   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 55.87  2003        Stephanie Smith, Northeast-Macon            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sessions, Nancy              Bainbridge               57.31   5   10  
  2 Morgan, Lindsey              Stockbridge              59.77   5    8  
  3 Hudson, Whitney              Hardaway               1:00.08   4    6  
  4 Bryant, Veronica             Hardaway               1:00.34   5    4  
  5 Sutton, Jerisha              Bainbridge             1:00.54   4    2  
  6 Palmer, Brittany             Stockbridge            1:00.90   5    1  
  7 Roberts, Shannon             Carver                J1:00.90   4 
  8 Lacey, Dominique             Houston County         1:01.60   3 
  9 Haggins, Chaddricka          Tcchs                  1:01.68   3 
 10 Pegues, Alyssa               Houston County         1:02.23   5 
 11 Culliver, Latoya             Kendrick               1:02.46   4 
 12 Jackson, Latricia            Monroe                 1:02.53   5 
 13 Melvin, Adrienna             Lowndes                1:02.64   4 
 14 Wynn, Alexia                 Decatur                1:03.76   3 
 15 Fletcher, Bailey             Bleckley County        1:04.19   4 
 16 Hill, Ramona                 Westover               1:05.22   2 
 17 Gordon, Tiara                Monroe                 1:06.34   3 
 18 Childs, Lndonauh             Albany                 1:06.44   1 
 19 Powell, Gabriel              Carver                 1:06.86   3 
 20 Benton, Mariah               Westover               1:08.00   2 
 21 Banks, Breanna               Decatur                1:08.32   2 
 22 Bowens, Niquel               Dougherty              1:08.85   1 
 23 Davis, Porschia              Lowndes                1:09.75   2 
 24 Sadberry, Quantearish        Cairo                  1:09.85   2 
 25 Hudson, Nikki                Colquitt County        1:10.89   4 
 26 Slater, Candice              Towers                 1:11.10   3 
 27 Foster, Charlene             Valdosta               1:11.59   1 
 28 Holsey, Audrey               Lee County             1:12.56   3 
 29 Johnson, S.                  Bleckley County        1:12.75   1 
 30 Henry, Umeika                Colquitt County        1:19.56   5 
 31 Price, Lakea                 Kendrick               1:22.36   3 
 32 Mitchell, Amanda             Albany                 1:22.52   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 2:21.90  2002        Teaila Walton, Bainbridge                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Skiles, Brittney             Lee County             2:25.13    10  
  2 Peak, Keira                  Lowndes                2:27.25     8  
  3 Arnold, Kelli                Bleckley County        2:27.59     6  
  4 Palmer, Brittany             Stockbridge            2:29.65     4  
  5 Morgan, Lindsey              Stockbridge            2:33.69     2  
  6 Collins, April               Houston County         2:34.46     1  
  7 Culliver, Latoya             Kendrick               2:35.37  
  8 Gardner, Sharonda            Bainbridge             2:35.98  
  9 Hill, Ramona                 Westover               2:43.42  
 10 Golinski, Megan              Westover               2:44.40  
 11 Teemer, Ashley               Monroe                 2:45.62  
 12 Powell, Cecily               Carver                 2:46.34  
 13 White, Lisa                  Kendrick               2:46.68  
 14 Foster, Latrell              Monroe                 2:48.66  
 15 Wilson, Katara               Hardaway               2:55.48  
 16 Bryant, Jacqual              Dougherty              2:57.57  
 -- Mosley, JaQuandria           Albany                      NT  
 -- Holland, Chelsea             Houston County              NT  
 -- Washington, Tameka           Bainbridge                  NT  
 -- Childs, Lndonauh             Albany                      NT  
 -- Jones, Desiraye              Carver                      NT  
 -- Cooper, Lakesha              Cairo                       NT  
 -- Jones, Demetria              Lowndes                     NT  
 -- Scott, Vernoca               Valdosta                    NT  
 -- Small-Towns, Kristiana       Decatur                     NT  
 -- Esson, Ashlee                Decatur                     NT  
 -- Brown, Jenna                 Bleckley County             NT  
 -- Wade, Bethany                Lee County                  NT  
 -- Ponder, Kiara                Colquitt County             NT  
 -- Rossell, Yolanda             Hardaway                    NT  
 -- Jackson, Hope                Valdosta                    NT  
 -- Patillo, Ashley              Colquitt County             NT  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 5:28.90  2001        Zita Magloire, Chiles                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnold, Ashley               Bleckley County        5:42.91    10  
  2 Skiles, Brittney             Lee County             5:46.86     8  
  3 Arnold, Kelli                Bleckley County        5:47.47     6  
  4 Breitbach, Meagan            Houston County         5:56.93     4  
  5 Rice, Talisha                Stockbridge            6:04.18     2  
  6 Hyre, Brianna                Lowndes                6:07.22     1  
  7 Collins, April               Houston County         6:09.92  
  8 Warren, Frankie              Bainbridge             6:11.05  
 -- Carrington, Charnelle        Hardaway                    NT  
 -- Clemmons, Javetta            Albany                      NT  
 -- Robinson, Denise             Hardaway                    NT  
 -- Tomblin, Jamye               Albany                      NT  
 -- Mc Williams, Brandi          Towers                      NT  
 -- Martin, Kiyanna              Carver                      NT  
 -- Anthony, Sakilia             Monroe                      NT  
 -- Pough, De-Erika              Kendrick                    NT  
 -- White, Lisa                  Kendrick                    NT  
 -- Smith, Kandace               Carver                      NT  
 -- Hyre, Brittany               Lowndes                     NT  
 -- English, Moneque             Westover                    NT  
 -- Payne, Tabitha               Bainbridge                  NT  
 -- Kreutz, Hanna                Decatur                     NT  
 -- Miller, Kana                 Decatur                     NT  
 -- English, Moneka              Westover                    NT  
 -- Rhodes, Judy                 Colquitt County             NT  
 -- Papcun, Alexis               Stockbridge                 NT  
 -- Hernandez, Alba              Colquitt County             NT  
 -- Mcclendon, Bonnie            Valdosta                    NT  
 -- Wiza, Chelsa                 Valdosta                    NT  
 -- Bryant, Jacqual              Dougherty                   NT  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 11:48.20  2001        Melissa Daugherty, Lowndes               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Arnold, Ashley               Bleckley County       12:11.00    10  
  2 Breitbach, Meagan            Houston County        12:22.29     8  
  3 Anthony, Sakilia             Monroe                13:10.42     6  
  4 Warren, Frankie              Bainbridge            13:33.00     4  
  5 Cranford, Cranford           Bleckley County       13:35.62     2  
  6 Rice, Talisha                Stockbridge           13:57.00     1  
  7 English, Moneque             Westover              14:01.01  
  8 Pough, De-Erika              Kendrick              14:09.09  
 -- Zeigler, Clarissa            Colquitt County             NT  
 -- Milligan, Nicole             Lee County                  NT  
 -- Contreras, Reyna             Colquitt County             NT  
 -- Anthony, Anthony             Monroe                      NT  
 -- King, Alesia                 Carver                      NT  
 -- Oliver, Alexandria           Albany                      NT  
 -- Satterfield, McKenzie        Albany                      NT  
 -- Hyre, Brittany               Lowndes                     NT  
 -- English, Moneka              Westover                    NT  
 -- Terrio, Tara                 Lowndes                     NT  
 -- Miller, Kana                 Decatur                     NT  
 -- Kreutz, Hanna                Decatur                     NT  
 -- House, Glenda                Valdosta                    NT  
 -- Papcun, Alexis               Stockbridge                 NT  
 -- Payne, Tabitha               Bainbridge                  NT  
 -- Mcclendon, Bonnie            Valdosta                    NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 14.40  2005        Bree Bennett, Decatur                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bennett, Bree                Decatur                  13.81#  4   10  
  2 Morton, Paige                Stockbridge              14.52   4    8  
  3 Beard, Olivia                Bainbridge               16.50   4    6  
  4 Fletcher, Annie              Bleckley County          16.57   3    4  
  5 Todd, T.                     Dougherty                16.84   3    2  
  6 Holley, Rachel               Bainbridge               17.14   3    1  
  7 Holloway, Janehsa            Decatur                  17.18   4 
  8 Keith, Shaquanya             Westover                 17.25   3 
  9 Lyles, Kierra                Hardaway                 17.26   2 
 10 Bivins, Tiara                Houston County           17.40   4 
 11 Clark, Siarra                Hardaway                 17.51   2 
 12 Manley, Becky                Bleckley County          17.59   2 
 13 Thomas, Veronica             Lowndes                  17.84   4 
 14 Masten, Kiyana               Cairo                    18.02   3 
 15 Martin, Kwantalia            Kendrick                 18.58   4 
 16 Thomas, Tedra                Houston County           18.60   3 
 17 Clemons, Monieka             Monroe                   20.68   2 
 18 Lewis, Tiffany               Colquitt County          21.22   4 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 44.46  2002        April Howell, Lowndes                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morton, Paige                Stockbridge              44.29#  4   10  
  2 Bennett, Bree                Decatur                  44.80   4    8  
  3 Peak, Keira                  Lowndes                  46.98   4    6  
  4 Masten, Kiyana               Cairo                    47.90   4    4  
  5 Holloway, Janehsa            Decatur                  48.74   4    2  
  6 Fletcher, Annie              Bleckley County          48.79   2    1  
  7 Richardson, Jerrica          Bainbridge               49.45   3 
  8 Clark, Siarra                Hardaway                 49.60   3 
  9 Lyles, Kierra                Hardaway                 50.08   3 
 10 Holley, Rachel               Bainbridge               50.34   4 
 11 Manley, Becky                Bleckley County          50.36   2 
 12 Thomas, Tedra                Houston County           51.56   2 
 13 Keith, Shaquanya             Westover                 51.87   3 
 14 Martin, Kwantalia            Kendrick                 52.68   3 
 15 Harris, Nicole               Houston County           53.62   2 
 16 Clemons, Monieka             Monroe                   55.06   2 
 17 English, Courtney            Dougherty                57.06   2 
 18 Davis, Porschia              Lowndes                  59.91   3 
 19 Pearman, Franeshia           Dougherty                59.92   3 
 20 Waldon, Kayla                Colquitt County        1:08.15   1 
 -- Pittman, Tea                 Colquitt County             DQ   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 46.75  2003        Monroe, Monroe                              
                       Bryant,  Draper, Watts, Mulkey                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stockbridge High School  'A'                          48.46   3   10  
  2 Lowndes High School  'A'                              48.74   3    8  
  3 Bainbridge High School  'A'                           49.14   3    6  
  4 Houston County High School  'A'                       49.30   3    4  
  5 Monroe High School  'A'                               49.61   3    2  
  6 Kendrick High School  'A'                             49.69   2    1  
  7 Valdosta High School  'A'                             49.72   3 
  8 Decatur High School  'A'                              49.78   3 
  9 Dougherty High School  'A'                            50.41   2 
 10 Thomas County Central High  'A'                       50.48   2 
 11 Hardaway High School  'A'                             51.21   2 
 12 Cairo High School  'A'                                51.54   2 
 13 Bleckley County High School  'A'                      51.94   2 
 14 Colquitt County High School  'B'                      52.19   3 
 15 Albany High School  'B'                               55.51   2 
 16 Westover High School  'A'                             55.55   2 
 
Girls 4, x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:40.15  2003        Monroe, Monroe                            
                         Bryant, Draper, Watts, Mulkey                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stockbridge High School  'A'                        1:45.81   3   10  
  2 Lowndes High School  'A'                            1:47.42   3    8  
  3 Bainbridge High School  'A'                         1:48.54   3    6  
  4 Dougherty High School  'A'                          1:49.44   2    4  
  5 Kendrick High School  'A'                           1:49.65   3    2  
  6 Thomas County Central High  'A'                     1:51.28   3    1  
  7 Bleckley County High School  'A'                    1:51.71   3 
  8 Houston County High School  'A'                     1:52.28   1 
  9 Hardaway High School  'A'                           1:53.28   2 
 10 Monroe High School  'A'                             1:53.76   3 
 11 Decatur High School  'A'                            1:54.34   2 
 12 Cairo High School  'A'                              1:55.60   2 
 13 Colquitt County High School  'A'                    1:58.00   1 
 14 Westover High School  'A'                           2:01.83   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:55.71  2000        Northeast-Macon                           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hardaway High School  'A'                           4:01.67   3   10  
  2 Stockbridge High School  'A'                        4:02.72   3    8  
  3 Kendrick High School  'A'                           4:09.09   2    6  
  4 Monroe High School  'A'                             4:22.27   3    4  
  5 Lowndes High School  'A'                            4:25.65   3    2  
  6 Carver High School  'A'                             4:26.99   1    1  
  7 Bleckley County High School  'A'                    4:29.06   2 
  8 Westover High School  'A'                           4:30.93   2 
  9 Colquitt County High School  'A'                    4:39.96   2 
 10 Albany High School  'A'                             5:09.52   1 
 -- Bainbridge High School  'A'                              DQ   3 
 -- Decatur High School  'A'                                 DQ   3 
 -- Dougherty High School  'A'                               DQ   1 
 
Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: #  5-04  2004        Tashelya Bynum, Monroe                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Veronica             Hardaway               5-02.00    10  
  2 Bivins, Taccara              Lowndes               J5-02.00     8  
  3 Washington, Emma             Kendrick               5-00.00     5  
  3 Manson, Anjelica             Decatur                5-00.00     5  
  5 Neal, Breanna                Lee County             4-10.00     2  
  6 Morgan, Lindsey              Stockbridge            4-08.00 .333333
  6 Jackson, Lakeisha            Monroe                 4-08.00 .333333
  6 Keith, Shaquanya             Westover               4-08.00 .333333
  7 Alls, Adrianne               Dougherty             J4-08.00  
 -- Offord, India                Monroe                      NH  
 -- Trimble, Betty               Colquitt County             NH  
 -- Rice, Talisha                Stockbridge                 NH  
 -- Agbasi, Adobi                Carver                      NH  
 -- Edwards, Jessica             Hardaway                    NH  
 -- McBride, Tiffany             Colquitt County             NH  
 -- Thomas, Alikki               Towers                      NH  
 -- Peak, Keira                  Lowndes                     NH  
 -- Ready, Kayla                 Bleckley County             NH  
 -- Thomas, Davina               Bainbridge                  NH  
 -- Crawford, Alexis             Westover                    NH  
 -- Esson, Ashlee                Decatur                     NH  
 -- Lucas, Brittany              Bleckley County             NH  
 -- Haggins, Chaddricka          Tcchs                       NH  
 -- Fraser, Julia                Valdosta                    NH  
 -- Franklin, Brittany           Tcchs                       NH  
 -- Handsford, Lashaunda         Bainbridge                  NH  
 -- Johnson, Alaysha             Valdosta                    NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
        Meet: #  8-06  2005        Morgan Segmueller, Westover                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Katie                 Bleckley County        9-00.00#   10  
  2 Lucas, Brittany              Bleckley County        7-06.00     8  
  3 Murphy, Mary Ann             Westover              J7-06.00     6  
  4 Papcun, Alexis               Stockbridge            7-00.00     4  
  5 Golinski, Megan              Westover               6-06.00     2  
  6 Anthony, Sakilia             Monroe                 6-00.00     1  
  7 Cribb, Sandrianna            Monroe                 5-00.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 18-06  2004        Shequita Draper, Monroe                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Tiffany            Dougherty             18-02.00    10  
  2 Porter, Brittany             Towers                18-00.75     8  
  3 Simmons, Iceses              Monroe                17-03.00     6  
  4 Young, Natrice               Stockbridge           17-00.75     4  
  5 Lawrence, Chelsea            Hardaway              16-11.75     2  
  6 Williams, Chealsa            Valdosta              16-10.25     1  
  7 Rossell, Yolanda             Hardaway              16-06.50  
  8 McDougal, Kesha              Lowndes               16-04.00  
  9 Williams, Akoshua            Tcchs                 16-03.50  
 10 McKinney, Janae              Kendrick              16-02.00  
 11 King, Tierra                 Stockbridge           15-10.00  
 -- Thomas, Veronica             Lowndes                     ND  
 -- Hudson, Nikki                Colquitt County             ND  
 -- Neal, Breanna                Lee County                  ND  
 -- Bivins, Tiara                Houston County              ND  
 -- Sims, Shukeivea              Colquitt County           FOUL  
 -- Hunt, Keyona                 Monroe                    FOUL  
 -- Mitchell, Amanda             Albany                    FOUL  
 -- Banks, Breanna               Decatur                   FOUL  
 -- Wynn, Alexia                 Decatur                   FOUL  
 -- Bentley, Illisa              Westover                  FOUL  
 -- Alexander, JaCourtney        Cairo                     FOUL  
 -- Masten, Kiyana               Cairo                     FOUL  
 -- Myers, Jasmine               Albany                    FOUL  
 -- Hill, Nitivia                Bainbridge                FOUL  
 -- Jones, Vanessa               Bainbridge                FOUL  
 -- Seay, Courtney               Dougherty                 FOUL  
 -- Fletcher, Bailey             Bleckley County           FOUL  
 -- Benton, Mariah               Westover                  FOUL  
 -- Fletcher, Annie              Bleckley County           FOUL  
 -- Phillips, Kami               Tcchs                     FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 38-01  2002        April Howell, Lowndes                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Fatima               Stockbridge           36-01.25    10  
  2 Bennett, Bree                Decatur               36-00.00     8  
  3 Jackson, Latricia            Monroe                35-11.25     6  
  4 Porter, Brittany             Towers                34-08.50     4  
  5 Pegues, Alyssa               Houston County        34-05.00     2  
  6 Williams, Akoshua            Tcchs                 33-04.00     1  
  7 Anderson, Tiffany            Dougherty             32-08.50  
  8 Williams, Chealsa            Valdosta              32-08.00  
  9 Wilson, Katara               Hardaway              32-05.00  
 10 King, Tierra                 Stockbridge           32-04.75  
 11 Bentley, Illisa              Westover              32-00.00  
 11 Thomas, Veronica             Lowndes               32-00.00  
 13 Seay, Courtney               Dougherty             31-11.00  
 14 Washington, Emma             Kendrick              31-09.50  
 15 Swann, Malja                 Decatur               31-09.00  
 16 Fletcher, Bailey             Bleckley County       31-06.25  
 17 Hill, Nitivia                Bainbridge            31-04.50  
 18 Thomas, Davina               Bainbridge            31-01.50  
 19 Manley, Becky                Bleckley County       30-09.00  
 20 Mitchell, Zakiya             Lowndes               30-03.50  
 21 Hunt, Keyona                 Monroe                30-03.00  
 -- Moore, Shaniqua              Towers                      ND  
 -- Ash, Diamond                 Cairo                       ND  
 -- Benton, Mariah               Westover                    ND  
 -- Thomas, Bionca               Hardaway                    ND  
 -- Sadberry, Quantearish        Cairo                       ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 43-03  2000        Allison Scott, Peach County                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Berryhill, Yoland            Lee County            41-09.00    10  
  2 Huntley, Kira                Tcchs                 38-10.00     8  
  3 McCord, Domonique            Kendrick              38-06.00     6  
  4 Bryant, Porshia              Westover              34-05.00     4  
  5 McDougal, Kesha              Lowndes               32-08.00     2  
  6 Howard, Nicki                Tcchs                 32-04.00     1  
  7 Brown, Brittany              Bainbridge            32-02.00  
  8 Peterson, Breshuna           Dougherty             31-02.00  
  8 Upshaw, Katori               Westover              31-02.00  
 10 Shealey, Kimiko              Colquitt County       30-11.00  
 11 Stephens, Latricia           Dougherty             30-05.00  
 -- Miles, Alissa                Decatur                     ND  
 -- Childs, Shanti               Albany                      ND  
 -- Valaire, Claudia             Carver                      ND  
 -- Henderson, Kesean            Decatur                     ND  
 -- Burden, Ottishia             Lee County                  ND  
 -- Fowler, Audrey               Houston County              ND  
 -- Torain, Britney              Houston County              ND  
 -- Thrower, Ebennie             Monroe                      ND  
 -- Martin, Kiara                Towers                      ND  
 -- Richardson, Shakila          Monroe                      ND  
 -- Finn, Carmen                 Bainbridge                  ND  
 -- Cairo, #1                    Cairo                       ND  
 -- Taylor, Kelsey               Bleckley County             ND  
 -- Godfrey, Zajerria            Valdosta                    ND  
 -- Cairo, #2                    Cairo                       ND  
 -- Taylor, Perserphone          Colquitt County             ND  
 -- Bruce, Jasmine               Hardaway                    ND  
 -- Dunbar, Ashley               Stockbridge                 ND  
 -- Denmark, Cari                Bleckley County             ND  
 -- Lovett, Nikendra             Albany                    FOUL  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
        Meet: # 127-08  2000        Jennifer Curry, Northeast-Macon            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Walden, Chelsea              Tcchs                   106-05    10  
  2 Berryhill, Yoland            Lee County              106-00     8  
  3 Taylor, Kelsey               Bleckley County         102-00     6  
  4 Howard, Nicki                Tcchs                   101-09     4  
  5 Bryant, Porshia              Westover                101-03     2  
  6 Peterson, Breshuna           Dougherty               100-04     1  
  7 Brown, Brittany              Bainbridge               96-08  
  8 McDougal, Kesha              Lowndes                  96-05  
  9 Walton, Timiara              Cairo                    93-03  
 10 Martin, Kiara                Towers                   89-09  
 11 Upshaw, Katori               Westover                 87-08  
 12 Francis, Brittany            Hardaway                 87-01  
 13 Richardson, Shakila          Monroe                   85-11  
 14 Stephens, Latricia           Dougherty                80-11  
 -- Childs, Shanti               Albany                      ND  
 -- McCord, Domonique            Kendrick                    ND  
 -- Burden, Ottishia             Lee County                  ND  
 -- Studstill, Nicole            Towers                      ND  
 -- Valaire, Claudia             Carver                      ND  
 -- Bruce, Jasmine               Hardaway                    ND  
 -- Thomas, Tanglyna             Cairo                       ND  
 -- Denmark, Cari                Bleckley County             ND  
 -- Brown, Ashlee                Houston County            FOUL  
 -- Henderson, Kesean            Decatur                   FOUL  
 -- Thrower, Ebennie             Monroe                    FOUL  
 -- Miles, Alissa                Decatur                   FOUL  
 -- Agbasi, Adobi                Carver                    FOUL  
 -- Weathersby, Hannah           Bainbridge                FOUL  
 -- Dunbar, Ashley               Stockbridge               FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 10.52  1998        Marcus Mason, Carrollton                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riley, Anthony               Bainbridge               10.43#  5   10  
  2 Brown, Mike                  Bainbridge               10.72   5    8  
  3 Hill, Donquavious            Monroe                   10.98   4    6  
  4 Brown, John                  Hardaway                 11.07   3    4  
  5 Oneal, Eric                  Houston County           11.12   2    1  
  5 Wallace, Dervon              Towers                   11.12   4    1  
  5 Chinn, Malcom                Carver                   11.12   5    1  
  8 Jackson, Timothy             Monroe                   11.13   4 
  9 Cuff, Vance                  Colquitt County          11.14   5 
 10 Mickens, Dedrick             Tcchs                    11.15   4 
 11 Hargett, Adrian              Lowndes                  11.17   4 
 12 Searcy, Da Norris            Towers                   11.18   3 
 13 Malone, Desmond              Dougherty                11.19   1 
 13 Reid, Greg                   Lowndes                  11.19   4 
 13 Breedlove, Kenjie            Westover                 11.19   5 
 13 Miles, Chris                 Decatur                  11.19   3 
 17 Thompson, Mitchell           Colquitt County          11.20   5 
 18 Isom, Kelvin                 Stockbridge              11.46   3 
 19 Wooten, R.                   Cairo                    11.48   4 
 19 Rozier, Zeke                 Bleckley County          11.48   3 
 21 Gardner, Renandez            Tcchs                    11.50   3 
 22 Eason, Corby                 Carver                   11.55   3 
 23 Diamond, Barry               Albany                   11.56   2 
 24 Cheeks, Terrance             Dougherty                11.59   1 
 25 Hudson, Don                  Stockbridge              11.65   3 
 25 Myrick, Derrion              Decatur                  11.65   1 
 27 Hardy, Stuart                Bleckley County          11.71   2 
 28 Green, Greg                  Westover                 11.86   5 
 29 Duke, Leon                   Hardaway                 11.89   2 
 30 Adkins, Adam                 Lee County               12.00   2 
 31 Ficklin, Markell             Lee County               12.01   2 
 32 Jackson, Keith               Kendrick                 12.08   2 
 -- Brown, Maurice               Cairo                       NT   5 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 21.47  1998        Reggie Brown, Carrollton                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riley, Anthony               Bainbridge               21.51   5   10  
  2 Plump, Eric                  Hardaway                 21.62   5    8  
  3 Brown, Maurice               Cairo                    21.82   2    5  
  3 Jackson, Chris               Carver                   21.82   5    5  
  5 Brown, Mike                  Bainbridge               22.09   5    2  
  6 Snead, Adrian                Stockbridge              22.12   5    1  
  7 Green, Greg                  Westover                 22.40   4 
  8 Brown, John                  Hardaway                 22.53   4 
  9 Lewis, Devin                 Carver                   22.58   4 
 10 Hill, Donquavious            Monroe                   22.65   2 
 11 Jenkins, Chris               Decatur                  22.70   4 
 12 Wallace, Dervon              Towers                   22.75   5 
 13 Diamond, Barry               Albany                   22.87   2 
 14 Miles, Chris                 Decatur                  22.88   5 
 15 Breedlove, Kenjie            Westover                 22.96   3 
 16 Jackson, Timothy             Monroe                   22.99   4 
 17 Myrick, Tywhan               Kendrick                 23.14   3 
 18 Richard, John                Lee County               23.15   3 
 19 Isom, Kelvin                 Stockbridge              23.20   3 
 20 Reid, Greg                   Lowndes                  23.28   3 
 21 Searcy, Da Norris            Towers                   23.31   5 
 22 Hargett, Adrian              Lowndes                  23.34   2 
 23 Rogers, Silas                Tcchs                    23.52 ,   3 
 24 Lambright, Jarvis            Colquitt County          23.63   4 
 25 Hardy, Stuart                Bleckley County          24.08   2 
 26 Love, Kirby                  Dougherty                24.10   1 
 27 Sales, Jamal                 Houston County           24.30   1 
 27 Allen, Jeremiah              Tcchs                    24.30   4 
 29 Ford, Carlton                Albany                   24.84   2 
 30 Matheny, Alivia              Houston County           25.10   1 
 31 Gorman, Chris                Colquitt County          25.13   4 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 48.28  1991        Ecardo Odoms, Dooly County                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Chris               Carver                   48.86   5   10  
  2 Jones, Jamie                 Dougherty                50.41   5    8  
  3 Plump, Eric                  Hardaway                 50.92   4    6  
  4 Ponder, Eddie                Lowndes                  51.09   4    4  
  5 Jenkins, Chris               Decatur                  51.10   5    2  
  6 Snead, Adrian                Stockbridge              51.12   5    1  
  7 Tate, Demetris               Bainbridge               51.80   4 
  8 Benton, Brandon              Westover                 51.89   5 
  9 Price, Tony                  Houston County           52.12   5 
 10 Ausgood, Michael             Bainbridge               52.40   4 
 11 Carroll, Robert              Stockbridge              52.50   4 
 12 Little, Jamal                Lowndes                  52.78   4 
 13 Brown, Sharrod               Tcchs                    52.88   3 
 14 Holloway, John               Kendrick                 53.28   3 
 15 Richard, John                Lee County               54.56   3 
 16 Jones, Colton                Bleckley County          54.70   3 
 17 Whyte, Nolan                 Colquitt County          54.81   4 
 18 Lewis, Devin                 Carver                   55.24   5 
 19 Whitfield, Larry             Monroe                   55.44   2 
 20 Shiner, Cody                 Bleckley County          55.53   3 
 21 Billings, Brandon            Dougherty                55.79   2 
 22 Wilder, K.                   Cairo                    55.84   2 
 23 Ward, David                  Houston County           55.88   3 
 24 Knight, William              Decatur                  57.34   2 
 25 Harris, S.                   Cairo                    57.58   2 
 26 Esco, James                  Lee County               57.84   2 
 27 White, Ryan                  Hardaway               1:01.28   2 
 28 Burrowes, Corwin             Kendrick               1:01.58   2 
 -- Allen, Jeremiah              Tcchs                       NT   1 
 -- Smith, Troy                  Monroe                      NT   1 
 -- Hunt, Dannie                 Colquitt County             DQ   3 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 1:56.17  1998        Chad Johnson, Tift County                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McIntosh, Javier             Stockbridge            1:59.87    10  
  2 Bryant, J.                   Cairo                  2:00.44     8  
  3 Armstead, Kelsey             Stockbridge            2:02.79     6  
  4 Cozart, Arlington            Carver                 2:04.87     4  
  5 Clark, Luther                Monroe                 2:04.97     2  
  6 Benton, Brandon              Westover               2:05.69     1  
  7 Tyler, Ronald                Bainbridge             2:06.23  
  8 Strawder, Roye               Albany                 2:12.10  
  9 Jones, Colton                Bleckley County        2:15.10  
 10 Pressley, Dustin             Lowndes                2:16.41  
 11 Williams, Corbin             Westover               2:17.28  
 12 Esco, James                  Lee County             2:17.29  
 13 Mitchell, Koren              Hardaway               2:18.16  
 14 Nash, Robert                 Decatur                2:18.57  
 15 Williams, Q.                 Cairo                  2:19.14  
 -- Lewis, Destin                Towers                      NT  
 -- Williams, Brandon            Houston County              NT  
 -- Mitchell, Ben                Bainbridge                  NT  
 -- Booker, Malcom               Carver                      NT  
 -- Johnson, Nate                Towers                      NT  
 -- Bragg, Ethan                 Bleckley County             NT  
 -- Holloway, Artavius           Kendrick                    NT  
 -- Spurlin, Sam                 Monroe                      NT  
 -- Ponder, Eddie                Lowndes                     NT  
 -- Walker, Antonio              Colquitt County             NT  
 -- Rooks, Ronald                Dougherty                   NT  
 -- Graham, Antwan               Tcchs                       NT  
 -- Osby, Alonzo                 Colquitt County             NT  
 -- Boone, Desmond               Dougherty                   NT  
 -- Holloway, John               Kendrick                    NT  
 -- Hicks, Jarvis                Albany                      NT  
 -- Lepley, Jacob                Houston County              NT  
 -- Timmons, Desmond             Lee County                  NT  
 -- Battle, James                Hardaway                    NT  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 4:23.70  1998        David Johnson, Tift County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Benard, Cedrick              Monroe                 4:53.19    10  
  2 Rogers-Martin, Jacob         Decatur                4:55.67     8  
  3 Armstead, Kelsey             Stockbridge            4:56.21     6  
  4 Thomas, Sherrard             Kendrick               4:57.69     4  
  5 Wheeler, Kamal               Stockbridge            4:57.90     2  
  6 Fletcher, Dylan              Bleckley County        4:58.75     1  
  7 Patel, Shyam                 Westover               5:30.00  
  8 Charles, Carlos              Colquitt County        5:50.00  
 -- Mitchell, Koren              Hardaway                    NT  
 -- James, Montavious            Albany                      NT  
 -- Autry, Josh                  Tcchs                       NT  
 -- Walker, Eric                 Hardaway                    NT  
 -- Strawder, Roye               Albany                      NT  
 -- Fidler, Mac                  Decatur                     NT  
 -- Johnson, Nate                Towers                      NT  
 -- Henderson, Rakeem            Carver                      NT  
 -- Smith, Robert                Monroe                      NT  
 -- McKiever, Jordan             Houston County              NT  
 -- Abdullah, Kasib              Houston County              NT  
 -- Smith, Justin                Carver                      NT  
 -- Heard, Cody                  Bainbridge                  NT  
 -- Tyler, Ronald                Bainbridge                  NT  
 -- Trejo, J.                    Cairo                       NT  
 -- Trejo, E.                    Cairo                       NT  
 -- Ashcroft, Kyle               Bleckley County             NT  
 -- Riggins, Jacob               Westover                    NT  
 -- Russell, Andrew              Lowndes                     NT  
 -- Clay, Darren                 Dougherty                   NT  
 -- Rooks, Ronald                Dougherty                   NT  
 -- Skidmore, Nick               Lee County                  NT  
 -- Skiles, Brandon              Lee County                  NT  
  8 Gomez, Marco                 Cairo                     xJNT  
 -- Wynn, Shawn                  Tcchs                       NT  
 -- Perez, Julio                 Cairo                       NT  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 9:38.00  1998        David Johnson, Tift County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fidler, Mac                  Decatur               10:30.97    10  
  2 Thomas, Sherrard             Kendrick              10:32.55     8  
  3 Smith, Robert                Monroe                10:33.69     6  
  4 Fletcher, Dylan              Bleckley County       10:38.00     4  
  5 Wheeler, Kevo                Stockbridge           10:54.78     2  
  6 Patel, Shyam                 Westover              11:08.00     1  
  7 Skiles, Brandon              Lee County            11:13.00  
 -- Custer, Greg                 Houston County              NT  
 -- Ashcroft, Kyle               Bleckley County             NT  
 -- Gumboa, Gerome               Houston County              NT  
 -- James, Montavious            Albany                      NT  
 -- Adams, Wilbert               Hardaway                    NT  
 -- Lewis, Alonzia               Albany                      NT  
 -- Nash, Robert                 Decatur                     NT  
 -- Benard, Cedrick              Monroe                      NT  
 -- Riggins, Jacob               Westover                    NT  
 -- Smith, Justin                Carver                      NT  
 -- Henderson, Rakeem            Carver                      NT  
 -- Perez, Julio                 Cairo                       NT  
 -- Gomez, Marco                 Cairo                       NT  
 -- Wheeler, Micheal             Stockbridge                 NT  
 -- Trejo, J.                    Cairo                       NT  
 -- Trejo, E.                    Cairo                       NT  
 -- Wynn, Shawn                  Tcchs                       NT  
 -- Heard, Cody                  Bainbridge                  NT  
 -- Skidmore, Nick               Lee County                  NT  
 -- Walker, Eric                 Hardaway                    NT  
 -- Russell, Andrew              Lowndes                     NT  
 -- Vickers, John                Lowndes                     NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 13.81  2005        Tavares Washington, Bainbridge              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kinney, Chris                Stockbridge              14.08   5   10  
  2 Sams, Chris                  Decatur                  14.77   4    8  
  3 Daniels, Michael             Lee County               14.97   5    6  
  4 Walker, Derrick              Kendrick                 15.08   4    4  
  5 James, Bruce                 Bainbridge               15.09   5    2  
  6 Anderson, Brad               Cairo                    15.16   5    1  
  7 Lovett, Chris                Monroe                   15.25   5 
  8 Warner, Keith                Kendrick                 15.28   3 
  9 Sutton, Sam                  Westover                 15.30   4 
 10 Josiah, Christian            Bleckley County          15.34   3 
 10 Jackson, Alonzo              Bainbridge               15.34   4 
 12 Bell, Andrew                 Hardaway                 15.35   4 
 13 Washington, Darohn           Monroe                   15.42   4 
 14 Soloman, Marcus              Lowndes                  15.72   5 
 15 Dumas, Spanjer               Lowndes                  15.90   5 
 16 Key, Eric                    Colquitt County          16.08   4 
 17 Smith, Deandre               Carver                   16.38   2 
 18 Hart, Donquell               Westover                 16.68   2 
 18 Holman, Dexter               Houston County           16.68   3 
 20 Trower, Thomas               Stockbridge              16.70   2 
 21 Watts, Latavius              Carver                   17.56   3 
 22 Downs, Jeremy                Colquitt County          17.72   3 
 23 Larkin, Tony                 Houston County           18.44   3 
 24 Rice, Julius                 Decatur                  19.39   3 
 25 Kennedy, Phillip             Lee County               19.40   3 
 26 Nicholas, Robert             Hardaway                 19.59   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 36.21  2005        Tavares Washington, Bainbridge              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Campbell, Dan                Bainbridge               38.92   5   10  
  2 Warner, Keith                Kendrick                 39.29   5    8  
  3 Daniels, Michael             Lee County               39.39   5    6  
  4 Kinney, Chris                Stockbridge              40.15   3    4  
  5 Sams, Chris                  Decatur                  40.20   4    2  
  6 Jackson, Alonzo              Bainbridge               41.00   5    1  
  7 Anderson, Brad               Cairo                    41.31   3 
  8 Walker, Derrick              Kendrick                 41.34   5 
  9 Mobley, Chris                Lowndes                  41.38   5 
 10 Dumas, Spanjer               Lowndes                  42.07   3 
 11 Baker, Travis                Stockbridge              42.15   5 
 12 Josiah, Christian            Bleckley County          42.29   4 
 13 Smith, Deandre               Carver                   42.40   1 
 14 Lovett, Chris                Monroe                   42.73   4 
 15 Bell, Andrew                 Hardaway                 43.09   3 
 16 Griffin, Kyle                Houston County           43.37   4 
 17 Hart, Donquell               Westover                 43.42   3 
 18 Washington, Darohn           Monroe                   43.92   1 
 19 Rice, Julius                 Decatur                  44.38   3 
 20 Nicholas, Robert             Hardaway                 44.94   1 
 21 Johnson, Jeremy              Towers                   46.72   4 
 22 Larkin, Tony                 Houston County           46.74   1 
 23 Byars, Adam                  Towers                   49.25   4 
 -- Lamar, Thomas                Dougherty                   NT   1 
 -- Vance, Spencer               Tcchs                       NT   1 
 -- Key, Eric                    Colquitt County             NT   3 
 -- Kennedy, Phillip             Lee County                  DQ   2 
 -- Downs, Jeremy                Colquitt County             DQ   2 
 -- Patterson, M.                Cairo                       DQ   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 42.00  1992        Monroe                                      
                       Leroy, Lewis, Leroy, Cox                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Decatur High School  'A'                              43.09   1   10  
  2 Stockbridge High School  'A'                          43.14   2    8  
  3 Monroe High School  'A'                               43.20   3    6  
  4 Westover High School  'A'                             43.31   3    4  
  6 Colquitt County High School  'A'                     J43.35   2    2  
  7 Thomas County Central High  'A'                      J43.35   3    1  
  8 Dougherty High School  'A'                           J43.74   2 
  8 Hardaway High School  'A'                             43.83   3 
  9 Lowndes High School  'A'                              44.18   2 
 10 Bleckley County High School  'A'                      44.52   1 
 11 Kendrick High School  'A'                             44.61   2 
 12 Houston County High School  'A'                       44.78   2 
 13 Lee County High School  'A'                           44.84   2 
 14 Carver High School  'A'                               45.00   3 
 15 Bainbridge High School  'A'                           45.24   3 
 16 Albany High School  'A'                               48.21   1 
 -- Cairo High School  'A'                                   DQ   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:28.51  1998        Carrollton, Carrollton                    
                         Brown, Wilson, Mason, Walker                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bainbridge High School  'A'                         1:30.07   2   10  
  2 Hardaway High School  'A'                           1:31.07   2    8  
  3 Carver High School  'A'                             1:31.58   2    6  
  4 Stockbridge High School  'A'                        1:32.82   2    4  
  5 Lowndes High School  'A'                            1:33.25   2    2  
  6 Towers High School  'A'                             1:33.50   2    1  
  7 Cairo High School  'A'                              1:33.73   1 
  8 Dougherty High School  'A'                          1:35.25   1 
  9 Westover High School  'A'                           1:35.97   2 
 10 Kendrick High School  'A'                           1:36.07   1 
 11 Thomas County Central High  'A'                     1:36.40   1 
 12 Monroe High School  'A'                             1:36.45   1 
 13 Decatur High School  'A'                            1:37.94   2 
 14 Lee County High School  'A'                         1:40.62   1 
 15 Houston County High School  'A'                     1:41.00   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:20.58  1990        Worth County, Worth County                
                         Williams, Nether, Baker, Brooks                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carver High School  'A'                             3:22.81   3   10  
  2 Bainbridge High School  'A'                         3:22.88   3    8  
  3 Stockbridge High School  'A'                        3:24.92   3    6  
  4 Lowndes High School  'A'                            3:26.75   3    4  
  5 Decatur High School  'A'                &nbs, p;           3:32.98   3    2  
  6 Kendrick High School  'A'                           3:33.07   3    1  
  7 Colquitt County High School  'A'                    3:35.60   1 
  8 Westover High School  'A'                           3:35.65   3 
  9 Monroe High School  'A'                             3:36.64   2 
 10 Albany High School  'A'                             3:38.65   2 
 11 Thomas County Central High  'A'                     3:40.25   1 
 12 Bleckley County High School  'A'                    3:40.45   2 
 13 Cairo High School  'A'                              3:41.13   1 
 14 Lee County High School  'A'                         3:42.06   2 
 15 Dougherty High School  'A'                          3:45.00   2 
 16 Hardaway High School  'A'                           3:53.56   2 
 
Boys High Jump
=======================================================================
        Meet: #  6-08  1991        Bruce King, Monroe                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baulkmon, Tamorris           Bainbridge             6-02.00    10  
  2 Watson, Chris                Bainbridge             6-00.00     8  
  3 Boone, Desmond               Dougherty              5-10.00     6  
  4 Wingfield, Larry             Monroe                J5-10.00     1.7
  4 Sams, Chris                  Decatur               J5-10.00     1.7
  4 Jackson, Henry               Tcchs                 J5-10.00     1.7
  4 Randall, Alex                Towers                J5-10.00     1.7
 -- Bryant, Spencer              Lee County                  NH  
 -- Terry, Edward                Towers                      NH  
 -- Ebbets, Caleb                Lee County                  NH  
 -- Baker, Travis                Stockbridge                 NH  
 -- Abron, Devin                 Stockbridge                 NH  
 -- Allen, Jarius                Hardaway                    NH  
 -- Pittman, Greg                Kendrick                    NH  
 -- Myrick, Tywhan               Kendrick                    NH  
 -- Brown, Dontavious            Albany                      NH  
 -- McBride, Bronson             Hardaway                    NH  
 -- Cliet, Rashard               Tcchs                       NH  
 -- Rumph, Shaddrick             Bleckley County             NH  
 -- Nobles, Brett                Bleckley County             NH  
 -- Little, Jamal                Lowndes                     NH  
 -- Moore, Brandon               Lowndes                     NH  
 -- Hart, Donquell               Westover                    NH  
 -- Stone, Jerron                Decatur                     NH  
 -- Edwards, Chris               Westover                    NH  
 -- Nelson, Josh                 Houston County              NH  
 -- Hunt, Dannie                 Colquitt County             NH  
 -- Miller, Corey                Dougherty                   NH  
 -- Sales, Jamal                 Houston County              NH  
 -- Jenkins, A.                  Cairo                       NH  
 -- Donaldson, A.                Cairo                       NH  
 -- Cuff, Vance                  Colquitt County             NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
        Meet: # 13-06  2001        Adam Starr, Cairo                           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Metz, Jacob                  Westover              11-06.00    10  
  2 Gibson, Ben                  Lee County            10-06.00     8  
  3 Kinney, Chris                Stockbridge           10-00.00     6  
  4 Hirner, Steven               Bleckley County        9-00.00     4  
 -- Benard, Cedrick              Monroe                      NH  
 -- Peters, Matthew              Westover                    NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 23-03  1989        Kirk Tinch, Westover                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Teal, Chris                  Cairo                 23-00.50    10  
  2 Chinn, Malcom                Carver                22-07.25     8  
  3 Jackson, Timothy             Monroe                21-09.50     6  
  4 Wallace, Dervon              Towers                21-07.00     4  
  5 Green, Greg                  Westover              21-02.00     2  
  6 Plump, Eric                  Hardaway              20-04.75     1  
  7 Jackson, Henry               Tcchs                 20-03.25  
  8 Tinson, Travis               Westover              20-03.00  
  8 Baulkmon, Tamorris           Bainbridge            20-03.00  
 10 Baker, Travis                Stockbridge           20-02.50  
 11 Reid, Greg                   Lowndes               20-01.50  
 -- Ficklin, Markell             Lee County                  ND  
 -- McBride, Bronson             Hardaway                    ND  
 -- Brown, Adonis                Kendrick                    ND  
 -- Myrick, Tywhan               Kendrick                    ND  
 -- Terry, Edward                Towers                      ND  
 -- Bright, Joseph               Albany                      ND  
 -- Davenport, Antavious         Albany                      ND  
 -- Crumsby, Felix               Decatur                     ND  
 -- Hardy, Stuart                Bleckley County             ND  
 -- Nelson, Josh                 Houston County              ND  
 -- Rumph, Shaddrick             Bleckley County             ND  
 -- King, Perry                  Lowndes                     ND  
 -- Baker, Bretnol               Decatur                     ND  
 -- McCleod, James               Stockbridge                 ND  
 -- Miles, K.                    Houston County              ND  
 -- Malone, Desmond              Dougherty                   ND  
 -- Jackson, Chris               Carver                    FOUL  
 -- Ponder, Orion                Colquitt County           FOUL  
 -- Richard, John                Lee County                FOUL  
 -- Ausgood, Michael             Bainbridge                FOUL  
 -- Bennett, Logan               Cairo                     FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 46-07  1997        Dexter Hall, Dougherty                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ponder, Orion                Colquitt County       46-03.50    10  
  2 Breedlove, Kenjie            Westover              45-00.25     8  
  3 Jackson, Henry               Tcchs                 43-09.50     6  
  4 Riley, Anthony               Bainbridge            43-06.50     4  
  5 Jackson, Xavier              Towers                43-02.50     2  
  6 Snead, Adrian                Stockbridge           42-03.50     1  
  7 Tinson, Travis               Westover              42-02.50  
  8 Jenkins, Chris               Decatur               42-01.00  
  9 Rogers, De Angelo            Towers                41-11.25  
 10 Scruggs, Ahmed               Bainbridge            41-07.50  
 11 Josiah, Christian            Bleckley County       40-11.50  
 12 King, Perry                  Lowndes               40-09.50  
 13 Teal, Chris                  Cairo                 40-06.50  
 14 Isom, Kelvin                 Stockbridge           40-06.00  
 15 Boone, Desmond               Dougherty             40-03.50  
 -- Chinn, Joshua                Carver                      ND  
 -- Warner, Keith                Kendrick                    ND  
 -- Lovett, Ethan                Tcchs                       ND  
 -- Wingfield, Larry             Monroe                      ND  
 -- Spurlin, Sam                 Monroe                      ND  
 -- Martin, Charles              Carver                      ND  
 -- Bryant, Spencer              Lee County                  ND  
 -- Nelson, Josh                 Houston County              ND  
 -- McBride, Bronson             Hardaway                    ND  
 -- Sistrunk, Matthew            Decatur                     ND  
 -- Perry, Darnett               Lowndes                     ND  
 -- Brown, Adonis                Kendrick                    ND  
 -- Allen, Jarius                Hardaway                  FOUL  
 -- Davenport, Antavious         Albany                    FOUL  
 -- Hicks, Jarvis                Albany                    FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 62-00  2002        Curt Quarterman, Westover                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noel, David                  Monroe                49-09.00    10  
  2 Flowers, Jasmin              Bainbridge            47-05.00     8  
  3 Anderson, Michael            Westover              44-03.00     6  
  4 Williams, Japree             Tcchs                 44-02.00     4  
  5 Carey, Keith                 Kendrick              44-01.00     2  
  6 Thompson, Dylan              Houston County        42-11.00     1  
  7 Bouie, Sean                  Bainbridge            41-00.00  
  8 Lindsey, Vinson              Bleckley County       40-10.00  
 -- Herndon, John                Hardaway                    ND  
 -- Boston, Keenan               Albany                      ND  
 -- Adkins, Adam                 Lee County                  ND  
 -- Crowley, Ben                 Hardaway                    ND  
 -- Person, Kinji                Towers                      ND  
 -- Peters, Rodriquez            Towers                      ND  
 -- Camp, Coleman                Monroe                      ND  
 -- Thomas, Ron                  Kendrick                    ND  
 -- Mobley, Tori                 Carver                      ND  
 -- Williams, M.                 Cairo                       ND  
 -- Dawson, Josh                 Lowndes                     ND  
 -- Hunt, Denzel                 Colquitt County             ND  
 -- Grant, J.                    Cairo                       ND  
 -- Jenkins, Derrick             Decatur                     ND  
 -- White, Adam                  Decatur                     ND  
 -- Hargett, Adrian              Lowndes                     ND  
 -- Harris, Zach                 Bleckley County             ND  
 -- Williams, Cedrick            Dougherty                   ND  
 -- Bradley, Tracy               Dougherty                   ND  
 -- Hammond, Darius              Stockbridge                 ND  
 -- Lee, Don                     Stockbridge                 ND  
 -- Baker, B.J.                  Colquitt County             ND  
 -- Whitfield, Gavin             Houston County              ND  
 -- Poole, Hunter                Tcchs                     FOUL  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
        Meet: # 161-04  2002        Curt Quarterman, Westover                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carey, Keith                 Kendrick                143-04    10  
  2 Bouie, Sean                  Bainbridge              142-00     8  
  3 Washington, Darohn           Monroe                  137-11     6  
  4 Poole, Hunter                Tcchs                   135-07     4  
  5 Anderson, Michael            Westover                126-09     2  
  6 Rozier, Zeke                 Bleckley County         125-06     1  
  7 Noel, David                  Monroe                  123-09  
  8 Crowley, Ben                 Hardaway                123-02  
  9 Payne, Malachi               Lowndes                 120-05  
 -- Young, C.J.                  Stockbridge                 ND  
 -- Kennedy, Phillip             Lee County                  ND  
 -- Herndon, John                Hardaway                    ND  
 -- Peters, Rodriquez            Towers                      ND  
 -- Mills, Darius                Carver                      ND  
 -- Person, Kinji                Towers                      ND  
 -- Reddick, Lavoyd              Tcchs                       ND  
 -- Thomas, Ron                  Kendrick                    ND  
 -- Mobley, Tori                 Carver                      ND  
 -- Vickers, Timmy               Bainbridge                  ND  
 -- Dawson, Josh                 Lowndes                     ND  
 -- Dowell, K.                   Cairo                       ND  
 -- Reid, Quay                   Westover                    ND  
 -- White, Adam                  Decatur                     ND  
 -- Porter, Jake                 Bleckley County             ND  
 -- Thompson, Dylan              Houston County              ND  
 -- Watson, Carlos               Dougherty                   ND  
 -- Anderson, Brad               Cairo                       ND  
 -- Derrick, Duffin              Stockbridge                 ND  
 -- Rhodes, Nick                 Decatur                   FOUL  
 -- Sutton, Jarrett              Colquitt County           FOUL  
 -- Blair, Gary                  Houston County            FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Stockbridge High School    106.33     2) Bleckley County High Scho  63   
    3) Lowndes High School         53        4) Bainbridge High School     45   
    5) Lee County High School      38        6) Decatur High School        33   
    6) Hardaway High School        33        8) Monroe High School         27.33
    9) Thomas County Central High  26       10) Kendrick High School       20   
   11) Houston County High School  19       12) Dougherty High School      17   
   13) Cairo High School           16       14) Westover High School       14.33
   15) Towers High School          14       16) Carver High School          1   
   16) Valdosta High School         1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Bainbridge High School      99        2) Stockbridge High School    67   
    3) Monroe High School          53.75     4) Carver High School         44   
    5) Decatur High School         43.75     6) Kendrick High School       37   
    7) Westover High School        34        8) Hardaway High School       27   
    9) Cairo High School           24       10) Lee County High School     20   
   11) Thomas County Central High  16.75    12) Dougherty High School      14   
   13) Colquitt County High Schoo  12       14) Bleckley County High Scho  10   
   14) Lowndes High School         10       16) Towers High School          9.75