2010 GHSA and GISA Playoff Schedules and Scores - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

2010 GHSA and GISA Playoff Schedules and Scores

Posted: Updated:

         AAAAA
M.L. King   25  Harrison 17 
Colquitt County 50 Jenkins 21
Mill Creek 32 Etowah  7
South Gwinnett  31 West Forsyth 7 
McEachern  31 East Coweta 19
Valdosta 34  Windsor-Forest 13
North Gwinnett  56  Lassiter  7
Grayson 31 North Forsyth 0
Roswell  29 Parkview 27
Collins Hill  7 Woodstock 3
Lowndes 42 
Groves  6
Newnan 31 South Cobb  7
Brookwood  44  Alpharetta 13
Norcross 28  Walton  3
Camden Co. 28  Coffee 18
Hillgrove  28  Stephenson  23

            2nd Round
Colquitt Co. 48  M.L. King  47
Mill Creek  49 South Gwinnett  34
Valdosta 31  McEachern  28
Grayson 23   North Gwinnett  19
Collins Hill 35  Roswell  24
Lowndes  38 Newnan  14 
Brookwood  34  Norcross  24
Hillgrove 28   Camden Co.  26

             3rd Round
Colquitt Co.   27  Mill Creek  14
Grayson 22  Valdosta  0
Collins Hill 31  Lowndes  28
Brookwood  45   Hillgrove 35

            Semifinals
Colquitt Co. 31  Grayson  24
Brookwood   26 Collins Hill 7

         Championship
Brookwood  52  Colquitt Co.  38

Statesboro  24 Tri-Cities 21
Griffin  41  Lee County 13 
Kell   49    South Forsyth 7
Flowery Branch  28         SW DeKalb 6 
Glynn Academy  7  Lovejoy   6
Dutchtown 15   Thomas Co. Central   0
Chattahoochee   42    Pope 14 
Marist   27        Heritage 10  
Tucker   50    Loganville 6
Hiram   35  Lambert  10
Whitewater 28  Northside W.R.  21
Ware County 22  North Clayton   12
Clarke Central   52    Mays 31 
East Paulding   35   Rome 0 
Starr's Mill   42 Hardaway 9
Brunswick  48 Creekside 14 
  

         2nd Round
Statesboro  34  Griffin 28 
Kell  21  Flowery Branch 10 
Dutchtown  3  Glynn Academy  0 
Chattahoochee  31  Marist 28
Tucker  38 Hiram 22
Ware County   21  Whitewater 13 
East Paulding 24 Clarke Central  10
Starr's Mill  42 Brunswick 34  
  

        3rd Round
Statesboro  17  Kell  7
Chattahoochee  37  Dutchdown  14
Starr's Mill  28  East Paulding 0
Tucker  42  Ware Co.   3

               Semifinals
Chattahoochee 22  Statesboro  21
Starr's Mill 20  Tucker   19

 
           Championship
Chattahoochee 24  Starr's Mill  0

 
               AAA
Peach Co.  49  Stockbridge 0
Thomson 21     Worth Co. 20
Grady  48      Gilmer 0 
White Co.  28    
LaGrange 0
Sandy Creek  44   Perry 3
Americus-Sumter  28   Washington Co. 16 
Woodward Academy 18   Ridgeland  10
Monroe Area 20  Carrollton  63
St. Pius X 24     Allatoona  17
Cairo   40     Richmond Academy 17  
Eastside  41  Westside-Macon 13 
Gainesville  49   Haralson Co. 20  
Cedar Grove  30  Cartersville 24
Burke Co.  19  Crisp Co. 18  
Baldwin   14    Henry Co. 7 

            2nd Round
Peach Co.  33   Thomson 0 
Grady  39  White Co. 20  
Sandy Creek  48  Americus-Sumter 0 
Monroe Area  50  Woodward Academy 21 
Carrollton  14   St. Pius 7   
Cairo  11  Eastside 7 
Cedar Grove 34  Gainesville 25
Burke Co. 21 Baldwin  20  

          3rd Round
Peach Co. 42   Grady   35
Sandy Creek 41  Monroe Area  0
Carrollton 17  Cairo  0
Burke Co.  45  Cedar Grove 20

            Semifinals
Sandy Creek  35  Peach Co.  17
Carrollton       49 Burke Co.   15 

           Championship
Sandy Creek 14  Carrollton  7

                  AA
Tattnall Co.  33    SW Macon 16 
Thomasville 17  Jefferson Co.  14
Carver-Columbus  35  Pepperell 0 
GAC 49  Fannin Co.  14
Putnam Co.  20   Appling Co. 14
Fitzgerald  42  Dublin 10
Calhoun  44  Manchester 8
Westminster  10 North Oconee 7 
 Buford  52    Hart Co. 22
Callaway 30  Rockmart  8
Cook  34  Laney 23 
McIntosh Co. Academy 22  Lamar Co.  14
Lovett 27  Elbert Co.  20
Dade Co. 48   Heard Co.  21
Brooks Co. 15   Swainsboro  14
Vidalia   28  Morgan Co. 7 

         2nd Round
Thomasville 24  Tattnall Co.  21
GAC 7  Carver-Columbus  21
Fitzgerald 42 Putnam Co.  14
Westminster 19  Calhoun  36
Callaway 14  Buford  52
MCA 7   Cook  41
Lovett 42  Dade Co.  6
Brooks Co. 21  Vidalia  12

        3rd Round
Carver  40   Thomasville  14
Calhoun  31  Fitzgerald  13
Buford  21    Cook  14
Lovett 35  Brooks Co.  18

           Semifinals
Calhoun  27   Carver-Columbus  14
Buford   53    Lovett 13 

        Championship
Buford 31  Calhoun 24  OT
                        A
Clinch Co.  34   Greenville 6  
Miller Co. 34 Calvary Day  21
ELCA  49   Washington-Wilkes 7
George Walton  24   Trion 7  
Marion Co.  64  Turner Co. 26 
Emanuel Co. Institute 27  Seminole Co.  6
Wilkinson Co.  34 Holy Innocents 30 
Bremen  34   Commerce 24
Darlington  49  Prince Avenue 13  
Lincoln Co.  49  Pace Academy 6 
Savannah Christian 17  Mitchell Co.  7
Charlton Co. 35  Hawkinsville  13
Athens Academy   34  Mt. Paran 7 
Wesleyan  48   Warren Co. 13 
Johnson Co.  55  Terrell Co. 14
Wilcox Co.  36   Dooly Co. 16  

             2nd Round
Clinch Co.  36 Miller Co. 14
ELCA  35   George Walton 14 
ECI 29   Marion Co.   11
Wilkinson Co.  26  Bremen 15  
Lincoln Co. 21   Darlington  17
Savannah Christian 37  Charlton Co.  0
Wesleyan 35 Athens Academy  14
Wilcox Co. 60  Johnson Co.

           3rd Round
Clinch Co.  34   ELCA  27
Wilkinson Co.  20  ECI   7
Wesleyan  45   Wilcox Co. 28
Savannah Christian 17  Lincoln Co.   14

             Semifinals
Clinch Co. 35  Wilkinson Co.  14
Savannah Christian 28  Wesleyan  13

             Championship
Clinch Co. 24   Savannah Christian   14

                 GISA AAA
Deerfield-Windsor  38   Griffin Christian 14
Mount de Sales 45  Bulloch  24
Tattnall Square 17  Sherwood Christian 14
Westfield 35  Stratford 20

              Semifinals
Deerfield-Windsor 30 Mount de Sales 27
Tattnall Square  14    Westfield  7

             Championship
Deerfield-Windsor  38   Tattnall Square 22

   
            GISA AA
Piedmont 63  Flint River 7
Valwood 31 Brentwood 28
Southwest Georgia 21 Robert Toombs 0
Edmund Burke 35 Arlington Christian 16

                Semifinals
Piedmont 45  Valwood  14
Edmund Burke  15 Southwest Georgia 14

              Championship
Piedmont  26   Edmund Burke  14

                 GISA A
Memorial Day 40 Windsor 23
Terrell Academy 30  Thomas Jefferson 25
Westwood 52  Curtis Baptist 13
Briarwood 30  Randolph-Southern  28

             Semifinals
Memorial Day 37  Terrell Academy 22
Westwood  54  Briarwood  13

             Championship
Westwood  31  Memorial Day  12

 

 

Powered by WorldNow