Squaws celebrate region title and Patriots sweep in Peach Country - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

Squaws celebrate region title and Patriots sweep in Peach Country

Posted: Updated:

     1-AAAAA Boys at Colquitt Co.
Valdosta 70   Northside WR 53
Coffee 51  Tift County 47

      1-AAAAA Girls at Colquitt Co.
Colquitt Co.  60 Lowndes 54   OT
Coffee     43   Northside WR  38


      1-AAAAA Saturday at Colquitt Co.
4:00   Lowndes vs Northside WR   girls consolation
5:30   Tift Co. vs Northside WR     boys consolation
7:00   Coffee vs Colquitt Co.         girls championship
8:30   Valdosta vs Coffee              boys championship

       1-AAAA Boys at Bainbridge
Bainbridge 67   Upson-Lee 54
Westside Macon 46  Thomas Co. Central 36

     1-AAAA Girls at Bainbridge
Bainbridge 65  Hardaway 56
Westside Macon 63  Jones Co. 58

   1-AAAA Saturday at Bainbridge
4:00  Jones Co. vs Hardaway                    girls consolation
5:30  Upson-Lee vs Thomas Co. Central    boys consolation
7:00  Bainbridge vs Westside Macon         girls championship
8:30  Bainbridge vs Westside Macon           boys championship

            1-AAA at Peach Co.
Westover 60  Monroe 55   boys championship
Westover 43  Dougherty  35   girls championship
Cairo   73      Peach Co.    52    boys consolation  
Peach Co.   62  Worth Co.  47  girls consolation

               1-AA at Thomasville
Thomaville 75   Early Co.   54  boys championship
Albany 43   Mitchell Co.   36    girls championship
Mitchell Co.   48  Cook 33       boys consolation
Thomasville 55  Brooks Co. 48  girls  consolation

                 1-A at Clinch Co.
Terrell Co.   83  Lanier Co. 49  boys
Clinch Co.    71  Semionole Co.  63   boys
Terrell  Co.   54  Seminole Co.    42   girls
Randolph-Clay 72 Bacon Co.    54  girls

                Saturday at Clinch Co.
4:00pm  Seminole Co. vs Bacon Co.  girls consolation
5:30pm  Seminole Co. vs Lanier Co.  boys consolation
7:00pm  Randolph-Clay vs Terrell Co.  girls championship
8:30pm  Terrell Co. vs Clinch Co.          boys championship

 

                     2-A at Georgia Southwestern 
Turner Co. 69             Dooly Co.    60   boys
Greenville 64               Wilcox Co.   53   boys
Dooly Co.  70               Greenville    64  girls
Taylor Co.   50             Turner Co.   45   girls

               Saturday at Georgia Southwestern
4:00pm  Turner Co. vs Greenville  girls consolation
5:30pm  Wilcox Co. vs Dooly Co.  boys consolation
7:00pm  Taylor Co. vs Dooly Co.  girls championship
8:30pm  Turner Co. vs Greenville  boys championship

                         GISA AAA
                      Girls 2nd Round
Deerfield-Windsor 38  Gatewood   35
First Presbyterian 44  Dominion Christian   39
Central Fellowship 37   Westfield 35
Stratford 42   Pinecrest  34

                      AAA Girls Semifinals-Thursday
7:00   Deerfield-Windsor vs FPD
8:30   Stratford vs Central Fellowship

                       GISA AA
                    Girls 2nd Round
Tiftarea 54             Christian Heritage 42
Strong Rock  45    Robert Toombs       42
Bulloch   35           LaGrange     25  
Arlington Christian 69      Frederica  39

               AA Girls Semifinals-Thursday
4:00    Tiftarea vs Strong Rock
5:30    Bulloch vs Arlington Christian

                        GISA A
                 Girls 2nd Round
Terrell Aacademy  77      Oak Mountain 20
Crisp Aacadmy  38      David Emanuel 27
Briarwood  45           Georgia Christian 33
Fullington 46           Covenant    25

               A Girls Semifinals-Thursday
1:00   Fullington vs Briarwood
2:30  Terrell Academy vs Crisp Academy

girls

Powered by WorldNow