Bainbridge boys win Smith-Benson relays - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

Bainbridge boys win Smith-Benson relays

Posted: Updated:

March 22, 2008

Albany -- The largest field in the 18-year history of the event descended on Hugh Mills Stadium for the Smith-Benson relays Saturday, with fifty teams representing 28 schools.

Bainbridge high school is the overall winner for the boys, with 78 points.

Monroe placed third.

Lowndes is the top local finisher on the girls side, with a sixth place finish.

Anthony Riley of Bainbridge won the 100-meter dash in 10.56 seconds, with Eddie Bell of Lee County right behind him.

Riley was also part of the Bearcats winning 4x200 relay team.

Dougherty's Brian Bryant clears 6'8" to win the high jump.

Monroe's Montravious Williams is second at 6'6", and teammate Sir Paul Jones third at 6'2".

Kenji Breedlove of Westover is the triple jump winner, leaping 46'11."

Monroe's David Noel is tops in the shot put, with a toss of 49' 8."

Keira Peak of Lowndes high school wins the girls high jump, clearing 5' 6."

Thomas County Central's Chelsea Walden takes the top spot in discus with a toss of 121' 7."

feedback: sports@walb.com

L. C. Smith & Winfred Benson Relays 2008 - 3/22/2008             
                        Hugh Mills Stadium (Albany, GA)                       
                                    Results                                   

Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 11.59  2003        Miaie Williams, Lowndes                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Goodman, Chalonda            Newnan High Scho         11.43#  7   10 
  2 Jackson, Kia                 Southwest-Dekalb         11.92   7    8 
  3 Wilson, Kenza                Monroe                   12.06   7    6 
  4 Young, Natrice               Stockbridge              12.14   7    4 
  5 Pegues, Alyssa               Houston County           12.17   7    2 
  6 Spates, Keisha               Valdosta                 12.34   7    0.5
  6 Porter, Brittany             Towers                   12.34   6    0.5
  8 Wilson, Portia               Carrollton               12.53   6
  8 Scott, Kenya                 Southwest-Dekalb         12.53   2
10 Britt, Brittney              Lowndes                  12.54   7
11 Alexander, JaCourtney        Cairo                    12.55   7
12 Kennebrew, Winnie            Columbus                 12.64   6
13 Handsford, Lashaunda         Bainbridge               12.87   6
14 Billingsley, Cassie          Carrollton               12.89   6
15 Swann, Malja                 Decatur                  12.90   6
16 Davis, Maikea                Westover                 12.99   5
17 Snead, Danniell              Newnan High Scho         13.08   5
18 Bacon, Kellie                Appling County           13.12   4
19 Bouie, Xaviera               Carver                   13.15   4
19 McWilliams, Brandi           Towers                   13.15   2
21 Williams, Shaniqua           Kendrick                 13.17   3
22 Butler, Jada                 Stockbridge              13.23   4
23 Davis, Breunka               Columbus                 13.25   2
24 Offord, India                Monroe                   13.34   4
25 Johnson, Shakeera            Hardaway                 13.37   2
26 Bryant, Domonique            Westover                 13.38   5
26 Alexander, Asha              Randolph-Clay            13.38   6
28 Wooten, Ashley               Cairo                    13.40   5
29 Whatley, Laura-Claire        Decatur                  13.41   5
30 Thomas, Davina               Bainbridge               13.47   2
31 Walker, Ashley               Carver                   13.52   4
32 Battle, Jasmine              Tcchs                    13.53   2
33 Newham, Amanda               Lowndes                  13.54   4
34 Thomas, Jamica               Tcchs                    13.55   3
35 Bryant, Alisha               Dougherty                13.64   5
36 English, Courtney            Dougherty                13.75   2
37 Jenkins, Laqueshia           Bleckley County          13.78   3
38 Payne, Tinisha               Dougherty               x13.85   5
38 Bush, Kielonda               Lee County               13.85   2
40 Simmons, Parrisha            Southwest-Macon          13.90   3
41 Ready, Kayla                 Bleckley County          14.48   3
42 Robinson, Ebony              Valdosta                 14.49   5
43 Johnson, Nesha               Randolph-Clay            14.68   3
-- Slappey, Nia                 Tift County                 NT   6

Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 23.78  2001        Stephanie Smith, Northeast-Macon           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Goodman, Chalonda            Newnan High Scho         24.34   7   10 
  2 Jackson, Kia                 Southwest-Dekalb         24.91   7    8 
  3 Wilson, Kenza                Monroe                   25.43   7    6 
  4 Porter, Brittany             Towers                   25.79   7    4 
  5 Young, Natrice               Stockbridge              25.85   7    2 
  6 Mack, Sinea                  Towers                   25.91   5    1 
  7 Bacon, Kellie                Appling County           26.19   4
  7 Franklin, Brittany           Tcchs                    26.19   6
  9 Bryant, Veronica             Hardaway                 26.28   5
10 Bailey, Deonna               Southwest-Dekalb         26.31   7
11 Bentley, Jade                Carrollton               26.32   5
12 Britt, Brittney              Lowndes                  26.34   4
13 Kennebrew, Winnie            Columbus                 26.69   6
14 Swann, Malja                 Decatur                  27.15   5
15 Wholey, Angelica             Newnan High Scho         27.22   7
16 Wooten, Ashley               Cairo                    27.32   3
17 Davis, Breunka               Columbus                 27.54   4
18 Sutton, Jerisha              Bainbridge               27.57   6
19 Rasco, Jasmine               Appling County           27.74   4
20 Brown, Ashlee                Houston County           27.90   4
21 Offord, India                Monroe                   27.91   5
22 Newham, Amanda               Lowndes                  27.95   4
23 Bryant, Domonique            Westover                 28.08   3
24 Payne, Tinisha               Dougherty                28.30   3
25 Whatley, Laura-Claire        Decatur                  28.65   5
26 Smith, Ashley                Lee County               28.75   2
27 Bryant, Alisha               Dougherty                28.83   3
28 Grace, Tarnetta              Albany                   28.94   2
29 Butler, Jada                 Stockbridge              28.96   6
30 Williams, Tee                Tcchs                    29.87   2
31 West, Shakina                Lee County               30.40   2
32 Bryant, Somalia              Kendrick                 30.46   4
33 Nobles, Kaitlyn              Bleckley County          31.18   3
34 Phillips, Kenosha            Houston County           31.31   2
-- Williams, Kiara              Cairo                       NT   1
-- Alexander, Asha              Randolph-Clay               NT   6
-- Walton, Tyseanna             Carver                      NT   1
-- Roberts, Shannon             Carver                      NT   5
-- Acree, Arva                  Albany                      NT   1
-- Smith, Cabrea                Tift County                 NT   2
-- Gibbs, Azaria                Tift County                 NT   2
-- Hall, Sharda                 Valdosta                    NT   1
-- Julien, Ashli                Hardaway                    NT   1
-- Flourney, Jequitra           Kendrick                    NT   5
-- Gipson, Bernotta             Valdosta                    NT   2
-- Pettigrew, Artavious         Southwest-Macon             NT   6
-- Session, Nancy               Bainbridge                  NT   7
-- Davis, Maikea                Westover                    NT   6
-- Jenkins, Laqueshia           Bleckley County             NT   1
-- Boykin, Heather              Carrollton                  NT   6

Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 55.87  2003        Stephanie Smith, Northeast-Macon           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bailey, Deonna               Southwest-Dekalb         57.56   7   10 
  2 Bryant, Veronica             Hardaway                 57.58   7    8 
  3 Session, Nancy               Bainbridge               59.34   7    6 
  4 Spates, Keisha               Valdosta                 59.65   6    4 
  5 Mack, Sinea                  Towers                 1:00.68   7    2 
  6 A, Allen                     Carrollton             1:01.12   7    1 
  7 English, Moneka              Westover               1:01.43   7
  8 Thomas, Dennia               Southwest-Dekalb       1:01.57   1
  9 English, Moneque             Westover               1:01.66   7
10 Boykin, Heather              Carrollton             1:01.68   6
11 Roberts, Shannon             Carver                 1:01.99   6
12 Sutton, Jerisha              Bainbridge             1:02.46   6
13 Rasco, Jasmine               Appling County         1:02.59   3
14 Williams, Tyvesha            Bleckley County        1:02.75   2
15 Allen, Marissa               Columbus               1:02.85   5
16 Slater, Candice              Towers                 1:03.06   3
17 Brown, Shemeka               Stockbridge            1:03.07   4
18 Gary, Eddrica                Houston County         1:03.22   4
19 Parker, Rosie                Decatur                1:03.40   6
20 Johns, Lauren                Stockbridge            1:03.56   5
21 LaVant, Jasmine              Dougherty              1:04.34   2
22 Bowens, Nichqual             Dougherty              1:04.53   5
23 Smith, Davena                Lowndes                1:05.15   5
24 Wynn, Alexia                 Decatur                1:05.31   5
25 Gordon, Tiara                Monroe                 1:05.33   3
26 Jackson, Cierra              Columbus               1:05.81   4
27 Jones, Ashley                Appling County         1:05.93   3
28 Childs, Lnonauh              Albany                 1:06.01   1
29 Nichols, Taylor              Lowndes                1:06.09   3
30 Sands, Casey.                Randolph-Clay          1:06.57   6
31 Passmore, Diquindre          Kendrick               1:06.59   4
32 Harris, Raven                Newnan High Scho       1:07.27   6
33 Brodbeck, Amber              Lee County             1:07.40   4
34 Smith, Shaffadalin           Kendrick               1:07.60   4
35 Martin, Joy                  Tcchs                  1:07.62   4
36 Teemer, Ashley               Monroe                 1:07.91   2
37 Colton, Sherriunte           Newnan High Scho       1:10.15   7
38 Childs, Hiltio               Albany                 1:10.24   3
39 Barber, La' Deyshia          Cairo                  1:10.56   2
40 Foster, Charlene             Valdosta               1:11.79   3
41 Gray, Lekwaljaleia           Southwest-Macon        1:12.49   5
42 Milling, Chelsea             Lee County             1:14.50   2
43 Dykes, Kailn                 Bleckley County        1:15.82   2
44 Rosselle, Yolonda            Hardaway               1:17.75   1
-- Wallace, Shatavia            Tift County                 NT   3
-- Copeland, Julliette          Randolph-Clay               NT   1
-- Gray, Quanisha               Southwest-Macon             NT   5
-- Lacey, Dominique             Houston County              NT   4
-- Haggins, Keiera              Tcchs                       NT   6

Girls 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 2:21.90  2002        Teaila Walton, Bainbridge                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daly, Racquel                Southwest-Dekalb       2:22.51    10 
  2 Crews, Amber                 Southwest-Dekalb       2:23.10     8 
  3 Alexander, JaCourtney        Cairo                  2:27.59     6 
  4 Rice, Talisha                Stockbridge            2:27.89     4 
  5 Thomas, April                Bainbridge             2:30.77     2 
  6 Wimbush, Kayla               Newnan High Scho       2:31.62     1 
  7 English, Moneka              Westover               2:32.06 
  8 Arnold, Kelli                Bleckley County        2:32.17 
  9 Jackson, Charente            Towers                 2:34.24 
10 Small-Towns, Kristiana       Decatur                2:34.94 
11 Millikin, Alyssa             Stockbridge            2:35.68 
12 Smith, Davena                Lowndes                2:36.95 
13 Snell, Hyniece               Monroe                 2:40.51 
14 Lewis, Emma                  Columbus               2:42.42 
15 Christian, Octavia           Bainbridge             2:46.91 
16 Childs, Lnonauh              Albany                 2:47.58 
17 Powell, Cecilly              Carver                 2:47.88 
18 Eady, Lakeidra               Tift County            2:48.62 
19 Moore, Taelor                Kendrick               2:50.40 
20 Perkins, Sara                Dougherty              2:50.54 
21 Bade, Brieona                Lee County             2:55.21 
22 Garcia, Nina                 Carver                 2:56.00 
23 Soomani, Kasia               Cairo                  2:56.75 
24 Warren, Amber                Tcchs                  3:01.79 
-- Patterson, Amber             Southwest-Macon             NT 
-- Hamm, Dannisha               Southwest-Macon             NT 
-- English, Moneque             Westover                    NT 
-- Foster, Jolanda              Randolph-Clay               NT 
-- Tells, Ashley                Randolph-Clay               NT 
-- Peterson, India              Monroe                      NT 
-- Cooper, Kesha                Cairo                       NT 
-- Culliver, Latoya             Kendrick                    NT 
-- Billings, Kelsi              Carrollton                  NT 
-- Collins, April               Houston County              NT 
-- Shuman, Sloan                Valdosta                    NT 
-- Richardson, Lauren           Newnan High Scho            NT 
-- Cranford, Caley              Bleckley County             NT 
-- Wilson, Raven                Carrollton                  NT 
-- Harris, Shannon              Appling County              NT 
-- Williamson, Jasmine          Appling County              NT 
-- Mahorne, Carissa             Hardaway                    NT 
-- Robinson, Denise             Hardaway                    NT 
-- Jones, Demetria              Lowndes                     NT 
-- Harmon, Kaitlyn              Houston County              NT 
-- Golson, Donna                Tift County                 NT 

Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 5:28.90  2001        Zita Magloire, Chiles                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bussard, Emma                Carrollton             5:22.62#   10 
  2 Breitbach, Meagan            Houston County         5:34.47     8 
  3 Ridley, Jessica              Columbus               5:37.64     6 
  4 Kimbrough, Brigit            Southwest-Dekalb       5:40.96     4 
  5 Rice, Talisha                Stockbridge            5:59.14     2 
  6 Snell, Hyniece               Monroe                 6:10.12     1 
  7 Millikin, Alyssa             Stockbridge            6:10.96 
  8 Miller, Kana                 Decatur                6:12.56 
-- Hamm, Dannisha               Southwest-Macon             NT 
-- Patterson, Amber             Southwest-Macon             NT 
-- Ford, Kymberli               Southwest-Dekalb            NT 
-- McKay, Tewa                  Bainbridge                  NT 
-- Wright, Janalyn              Hardaway                    NT 
-- Annecharico, Ashley          Hardaway                    NT 
-- Dixon, Curtesea              Albany                      NT 
-- Tomblin, Jamye               Albany                      NT 
-- Bade, Brieona                Lee County                  NT 
-- Tells, Ashley                Randolph-Clay               NT 
-- Sullivan, Takia              Randolph-Clay               NT 
-- Langstaff, Lindsey           Westover                    NT 
-- Doughety, Sachi              Westover                    NT 
-- Cooper, Kesha                Cairo                       NT 
-- Anthony, Sekilia             Monroe                      NT 
-- Williamson, Arnesisha        Kendrick                    NT 
-- Hurst, Lexi                  Valdosta                    NT 
-- Queginberry, Ashley          Newnan High Scho            NT 
-- Smith, Shaffadalin           Kendrick                    NT 
-- Haltiwanger, Haley           Valdosta                    NT 
-- Arnold, Kelli                Bleckley County             NT 
-- Barefoot, Rachael            Decatur                     NT 
-- Redrow, Heather              Carrollton                  NT 
-- Harrington, Taylor           Bleckley County             NT 
-- York, Katy                   Tift County                 NT 
-- Russell, Kayla               Lowndes                     NT 
-- Warren, Frankie              Bainbridge                  NT 
-- Trepanier, Ashlee            Tift County                 NT 
-- Bryant, Jay                  Dougherty                   NT 
-- Adams, Ausharea              Houston County              NT 
-- Roman, Shaunee               Lowndes                     NT 
-- Heather, Katherine           Columbus                    NT 

Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 11:48.20  2001        Melissa Daugherty, Lowndes              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bussard, Emma                Carrollton            11:21.84#   10 
  2 Breitbach, Meagan            Houston County        11:47.55#    8 
  3 Arnold, Kelli                Bleckley County       12:13.79     6 
  4 Ridley, Jessica              Columbus              12:14.53     4 
  5 Kimbrough, Brigit            Southwest-Dekalb      12:39.90     2 
  6 Barefoot, Rachael            Decatur               13:27.00     1 
  7 Miller, Kana                 Decatur               13:41.00 
-- Gregg, Krystel               Hardaway                    NT 
-- Doughety, Sachi              Westover                    NT 
-- Warren, Frankie              Bainbridge                  NT 
-- McKay, Tewa                  Bainbridge                  NT 
-- Annecharico, Ashley          Hardaway                    NT 
-- Googe, Alex                  Tift County                 NT 
-- Tomblin, Jamye               Albany                      NT 
-- Pettis, Najah                Carver                      NT 
-- Foster, Jolanda              Randolph-Clay               NT 
-- Dowdell, Angie               Carver                      NT 
-- Deariso, Jasmine             Monroe                      NT 
-- Palazzolo, Gianna            Westover                    NT 
-- Anthony, Sekilia             Monroe                      NT 
-- Green, Zia                   Kendrick                    NT 
-- Williamson, Arnesisha        Kendrick                    NT 
-- Pierce, Katherine            Valdosta                    NT 
-- Haltiwanger, Haley           Valdosta                    NT 
-- Redrow, Heather              Carrollton                  NT 
-- Corley, Kate                 Bleckley County             NT 
-- Queginberry, Ashley          Newnan High Scho            NT 
-- Bishop, Rebecca              Lowndes                     NT 
-- Russell, Kayla               Lowndes                     NT 
-- York, Katy                   Tift County                 NT 
-- Wingate, Nikki               Stockbridge                 NT 
-- Bryant, Jay                  Dougherty                 , ;&, amp;n, bsp; NT 
-- Adams, Ausharea              Houston County              NT 
-- Heather, Katherine           Columbus                    NT 

Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 13.81  2007        Bree Bennett, Decatur                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morton, Paige                Stockbridge              14.77   4   10 
  2 Peak, Keira                  Lowndes                  15.79   4    8 
  3 Ealey, Janyce                Carrollton               15.80   4    6 
  4 Brown, Ladamian              Carrollton               15.98   3    4 
  5 Fletcher, Annie              Bleckley County          16.01   4    2 
  6 Holley, Rachel               Bainbridge               16.26   3    1 
  7 Asyamah, Asi                 Decatur                  16.84   3
  8 Bright, Jordan               Lowndes                  17.02   4
  9 Clark, Siarra                Hardaway                 17.13   1
10 Willis, Natalia              Carver                   17.82   3
11 Lyles, Kierra                Hardaway                 17.93   1
12 Crawford, Alexis             Westover                 18.12   2
13 Banks, Arielle               Columbus                 18.15   1
13 Brooks, Jasmin               Columbus                 18.15   2
13 Harris, Nicole               Houston County           18.15   2
16 Benton, Mariah               Westover                 18.45   1
17 Beard, Olivia                Bainbridge               18.81   3
18 Crowell, Chantetavious       Carver                   19.00   1
19 Taylor, Alexus               Lee County               19.11   1
20 Hampton, Leah                Decatur                  20.19   2
21 Smith, Ashley                Lee County               21.21   1
22 Hawkins, Briana              Towers                   26.83   2

Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 44.29  2007        Paige Morton, Stockbridge                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morton, Paige                Stockbridge              44.37   6   10 
  2 Ricks, Dejia                 Southwest-Dekalb         46.43   6    8 
  3 Peak, Keira                  Lowndes                  47.81   6    6 
  4 Masten, Kiyauna              Cairo                    47.93   5    4 
  5 Wilson, Portia               Carrollton               47.97   5    2 
  6 Johnson, Alaysia             Valdosta                 48.67   4    1 
  7 Clark, Siarra                Hardaway                 48.70   2
  8 Holley, Rachel               Bainbridge               48.74   5
  9 Bright, Jordan               Lowndes                  49.08   6
10 Jemison, Adrienne            Southwest-Dekalb         49.18   5
11 Lyles, Kierra                Hardaway                 49.94   2
12 Williams, Shaniqua           Kendrick                 50.01   6
13 Brown, Ladamian              Carrollton               50.06   4
14 Willis, Natalia              Carver                   50.22   2
15 Fletcher, Annie              Bleckley County          50.47   5
16 Jackson, La'kishmie          Cairo                    50.72   4
17 Perkins, Sara                Dougherty                51.24   2
18 Walton, Tyseanna             Carver                   51.45   3
19 Banks, Breanna               Decatur                  51.54   3
20 Mc Williams, Brandi          Towers                   51.63   5
21 Beard, Olivia                Bainbridge               51.82   5
22 Webster, Tawanna             Stockbridge              52.11   4
23 Haggins, Keiera              Tcchs                    52.19   4
24 Banks, Arielle               Columbus                 52.57   2
25 Cooper, Kedeemya             Tcchs                    52.89   2
26 Poletti, Stephanie           Lee County               53.06   3
27 Harris, Nicole               Houston County           53.13   2
28 English, Courtney            Dougherty                53.15   2
29 Asyamah, Asi                 Decatur                  53.35   3
30 Foster, Latrell              Monroe                   54.26   3
31 Manley, Becky                Bleckley County          55.68   5
32 Adkins, Taylor               Columbus                 55.69   3
33 Benton, Mariah               Westover                 57.07   3
34 Gray, Lekwaljaleia           Southwest-Macon          59.51   4

Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 46.75  2003        Monroe, Monroe                             
                       Bryant,  Draper, Watts, Mulkey                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest-Dekalb High School  'A'                     47.75   4   10 
  2 Newnan High School  'A'                               47.84   4    8 
  3 Bainbridge High School  'A'                           48.79   4    6 
     1) Handsford, Lashaunda            2) Sutton, Jerisha               
     3) Beard, Olivia                   4) Session, Nancy                
  4 Stockbridge High School  'A'                          49.15   4    4 
  5 Towers High School  'A'                               49.20   4    2 
     1) Porter, Brittany                2) Mack, Sinea                   
     3) Jackson, Charente               4) Mc Williams, Brandi           
  6 Carrollton High School  'A'                           49.51   4    1 
  7 Lowndes High School  'A'                              49.62   4
  8 Monroe High School  'A'                               49.63   4
  9 Decatur High School  'A'                              49.72   3
10 Thomas County Central High  'A'                       49.78   3
     1) Haggins, Keiera                 2) Franklin, Brittany            
     3) Miller, Ronisha                 4) Terry, Nynesha                
11 Columbus High School  'A'                             49.89   3
12 Cairo High School  'A'                                50.16   3
13 Hardaway High School  'A'                             50.41   2
14 Westover High School  'A'                             50.53   2
14 Tift County High School  'A'                          50.53   3
16 Houston County High School  'A'                       50.65   2
17 Dougherty High School  'A'                            50.76   3
18 Carver High School  'A'                               50.77   3
19 Kendrick High School  'A'                             50.78   3
20 Appling County High School  'A'                       51.43   2
21 Bleckley County High School  'A'                      52.34   2
22 Lee County High School  'A'                           54.78   2
23 Albany High School  'A'                               55.25   2

Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:40.15  2003        Monroe, Monroe                           
                         Bryant, Draper, Watts, Mulkey                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Towers High School  'A'                             1:45.94   2   10 
     1) Slater, Candice                 2) Hawkins, Briana               
     3) Johnson, Delmar                 4) Willis, Audree                
  2 Carrollton High School  'A'                         1:48.07   3    8 
  3 Hardaway High School  'A'                           1:48.57   1    6 
  4 Carver High School  'A'                             1:48.66   3    4 
  5 Dougherty High School  'A'                          1:48.95   2    2 
  6 Bainbridge High School  'A'                         1:50.10   3    1 
     1) Handsford, Lashaunda            2) Jones, Vanessa                
     3) Thomas, Davina                  4)                               
  7 Monroe High School  'A'                             1:50.44   2
  8 Westover High School  'A'                           1:51.64   2
  9 Newnan High School  'A'                             1:52.33   1
10 Decatur High School  'A'                            1:53.09   2
11 Thomas County Central High  'A'                     1:53.16   2
     1) Merrill, Lakenya                2) Miller, Ronisha               
     3) Esther, Jasmine                 4) Terry, Nynesha                
12 Stockbridge High School  'A'                        1:53.22   3
13 Columbus High School  'A'                           1:54.44   3
14 Lowndes High School  'A'                            1:54.74   3
15 Lee County High School  'A'                         1:58.14   1
16 Bleckley County High School  'A'                    1:59.08   1
17 Kendrick High School  'A'                           2:03.29   3
-- Valdosta High School  'A'                                NT   2

Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:55.71  2000        Northeast-Macon                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southwest-Dekalb High School  'A'                   3:57.47   4   10 
  2 Newnan High School  'A'                             4:09.60   4    8 
  3 Carrollton High School  'A'                         4:09.75   4    6 
  4 Decatur High School  'A'                            4:12.15   3    4 
  5 Monroe High School  'A'                             4:13.02   3    2 
  6 Stockbridge High School  'A'                        4:13.40   4    1 
  7 Lowndes High School  'A'                            4:14.39   3
  8 Westover High School  'A'                           4:15.39   4
  9 Appling County High School  'A'                     4:16.06   2
10 Bainbridge High School  'A'                         4:18.14   3
     1) Holley, Rachel                  2) Sutton, Jerisha               
     3) Beard, Olivia                   4) Session, Nancy                
11 Cairo High School  'A'                              4:20.30   2
12 Columbus High School  'A'                           4:20.76   3
13 Thomas County Central High  'A'                     4:25.34   2
     1) Haggins, Keiera                 2) Cooper, Kedeemya              
     3) McCraw, Kyanna                  4) Franklin, Brittany            
14 Dougherty High School  'A'                          4:28.61   3
15 Kendrick High School  'A'                           4:29.05   4
16 Bleckley County High School  'A'                    4:31.54   2
17 Lee County High School  'A'                         4:52.98   2
-- Towers High School  'A'                                  NT   4
     1) Mack, Sinea                     2) Porter, Brittany              
     3) Jackson, Charente               4) Mc Williams, Brandi           
-- Hardaway High School  'A'                                NT   4

Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: #  5-04  2004        Tashelya Bynum, Monroe                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peak, Keira                  Lowndes                5-06.00#   10 
  2 Bryant, Veronica             Hardaway               5-02.00     8 
  3 Covington, Jessica           Tift County           J5-02.00     6 
  4 Manson, Anjelica             Decatur               J5-02.00     4 
  5 Edwards, Canesha             Newnan High Scho      J5-02.00     2 
  6 Todd, Tiara                  Dougherty             J5-02.00     1 
  7 Washington, Emma             Kendrick              J5-02.00 
-- Jackson, Lakeisha            Monroe                      NH 
-- Cox, Kristen                 Stockbridge                 NH 
-- Avril, Amina                 Southwest-Dekalb            NH 
-- Tise, Alex                   Cairo                       NH 
-- Willis, Natalia              Carver                      NH 
-- Foster, Latoya               Lowndes                     NH 
-- Dowdell, Angie               Carver                      NH 
-- Simmons, Parrisha            Southwest-Macon             NH 
-- Clyde, Leighandrea           Westover                    NH 
-- Jones, Clennysha             Westover                    NH 
-- Thomas, Davina               Bainbridge                  NH 
-- Stephens, Charenee           Southwest-Dekalb            NH 
-- Handsford, Lashaunda         Bainbridge                  NH 
-- Vaughn, Haley                Carrollton                  NH 
-- Hill, Felicia                Newnan High Scho            NH 
-- Patrick, Kendra              Valdosta                    NH 
-- Smith, Kenya                 Carrollton                  NH 
-- Johnson, Shatia              Bleckley County             NH 
-- Asyamah, Asi                 Decatur                     NH 
-- Ready, Kayla                 Bleckley County             NH 
-- Perkins, Sara                Dougherty                   NH 
-- Lyles, Kierra                Hardaway                    NH 
-- Mitchell, Michelle           Columbus                    NH 
-- Barnes, Tionna               Tift County                 NH 
-- Mc Williams, Brandi          Towers                      NH 
-- Moore, Taelor                Kendrick                    NH 
-- Jackson, Charente            Towers                      NH 

Girls Pole Vault
=======================================================================
        Meet: #  9-00  2007        Katie Smith, Bleckley County               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peoples, Mauri               Carrollton            11-06.00#   10 
  2 Vaughn, Haley                Carrollton             7-00.00     6 
  2 Golinski, Megan              Westover               7-00.00     6 
  2 Berryhill, Stephanie         Bleckley County        7-00.00     6 
  3 Pickett, Mary Thomas         Westover              J7-00.00     1.5
  3 Anthony, Sekilia             Monroe                J7-00.00     1.5
  7 Warren, Amber                Tcchs                  6-06.00 

Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 18-06  2004        Shequita Draper, Monroe                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Canesha             Newnan High Scho      18-11.50#   10 
  2 Jackson, Kia                 Southwest-Dekalb      18-03.00     8 
  3 Young, Natrice               Stockbridge           17-11.50     6 
  4 Anderson, Tiffany            Dougherty             16-10.50     4 
  5 Peoples, Mauri               Carrollton            16-10.25     2 
  6 Britt, Brittney              Lowndes               16-08.50     1 
  7 Johnson, Ashley              Westover              16-02.50 
  8 Washington, Emma             Kendrick              16-01.00 
  9 Ledgister, Jenee             Stockbridge           15-02.50 
-- Hamilton, Nativia            Bainbridge                  ND 
-- Bentley, Illisa              Westover                    ND 
-- Walker, Shaquin              Southwest-Macon             ND 
-- Snow, Morgan                 Southwest-Dekalb            ND 
-- Slappey, Nia                 Tift County                 ND 
-- Jones, Vanessa               Bainbridge                  ND 
-- Powell, Cecilly              Carver                      ND 
-- Jones, Shaquita              Albany                      ND 
-- Walton, Tyseanna             Carver                      ND 
-- Sands, Casey                 Randolph-Clay               ND 
-- Pettis, Najah                Carver                      ND 
-- Sullivan, Takia              Randolph-Clay               ND 
-- Williams, Kiara              Cairo                       ND 
-- Masten, Kiyauna              Cairo                       ND 
-- Smith, Hannah                Southwest-Macon             ND 
-- Foster, Latrell              Monroe                      ND 
-- Poletti, Stephanie           Lee County                  ND 
-- Yearby, Shanteria            Valdosta                    ND 
-- Patrick, Kendra              Valdosta                    ND 
-- Wholey, Angelica             Newnan High Scho            ND 
-- Johnson, Delmar              Towers                      ND 
-- White, Lisa                  Kendrick                    ND 
-- Franklin, Kenan              Decatur                     ND 
-- Williams, Tyvesha            Bleckley County             ND 
-- Banks, Breanna               Decatur                     ND 
-- Ealey, Janyce                Carrollton                  ND 
-- Johnson, Shatia              Bleckley County             ND 
-- Marshall, Terrica            Tift County                 ND 
-- Kennebrew, Winnie            Columbus                    ND 
-- Seay, Courtney               Dougherty                   ND 
-- Foster, Latoya               Lowndes                     ND 
-- Marissa, Davis               Columbus                    ND 
-- Julien, Ashli                Hardaway                    ND 
-- Webb, Brittany               Hardaway                    ND 
-- Pegues, Alyssa               Houston County            FOUL 
-- Porter, Brittany             Towers                    FOUL 
-- Gary, Eddrica                Houston County            FOUL 

Girls Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 38-01  2002        April Howell, Lowndes                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peoples, Mauri               Carrollton            36-08.50    10 
  2 Pegues, Alyssa               Houston County        36-01.00     8 
  3 Phillips, Anyunna            Southwest-Dekalb      35-06.50     6 
  4 Anderson, Tiffany            Dougherty             34-03.00     4 
  5 Jackson, La'kishmie          Cairo                 34-02.00     2 
  6 Washington, Emma             Kendrick              33-09.50     1 
  7 Brownlee, Stephanie          Tift County           33-05.50 
  8 Thomas, Davina               Bainbridge           J33-00.25 
  8 Hampton, Leah                Decatur               33-01.50 
10 Blanding, Monique            Newnan High Scho      33-00.00 
11 Boykin, Heather              Carrollton            32-04.50 
12 Mitchell, Zakiya             Lowndes               32-00.00 
13 Cummings, Antoinette         Carver                31-08.00 
14 Robinson, Chasity            Cairo                 31-06.50 
15 Jemison, Adrienne            Southwest-Dekalb      31-05.50 
16 Clark, Siarra                Hardaway              30-11.00 
17 Johnson, Ashley              Westover              30-08.00 
18 Hamilton, Nativia            Bainbridge            30-03.00 
19 Hood, Jasmine                Carver                30-02.00 
-- Poletti, Stephanie           Lee County                  ND 
-- Sutton, Robin                Albany                      ND 
-- Grace, Tarnetta              Albany                      ND 
-- Arnold, Kelli                Bleckley County             ND 
-- Davis, Ashley                Tcchs                       ND 
-- Adkins, Taylor               Columbus                    ND 
-- Mitchell, Michelle           Columbus                    ND 
-- Jones, Clennysha             Westover                    ND 
-- Jackson,, Ryan , ; ,               Decatur                   FOUL 
-- Foster, Latrell              Monroe                    FOUL 
-- Roman, Shaunee               Lowndes                   FOUL 

Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 43-03  2000        Allison Scott, Peach County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Long, Marshelle              Southwest-Dekalb      37-07.00    10 
  2 McDowell, Keva               Bainbridge            37-05.00     8 
  3 Studstill, Nicole            Towers                34-07.00     6 
  4 Verdeer, Shavon              Towers                34-06.00     4 
  5 Carter, Stephanie            Decatur               33-08.00     2 
  6 Gray, Brittany               Columbus              32-09.00     1 
  7 Coleman, Deana               Southwest-Macon       32-04.00 
  8 Peterson, Brishauna          Dougherty             32-02.00 
  9 Walden, Chelsea              Tcchs                 32-01.00 
10 Tillman, Keia                Lowndes               31-09.00 
10 Robinson, Samaria            Albany                31-09.00 
12 Jones, Donicia               Newnan High Scho      31-08.00 
13 Randall, Jasmine             Tift County           31-06.00 
14 Billingsley, Cassie          Carrollton            31-05.00 
15 Coe, Jaleesa                 Monroe                31-03.00 
16 Hall, Kwanesha               Westover              30-11.00 
17 McDougal, Kesha              Lowndes               30-08.00 
18 Dunlap, Mya                  Appling County        30-05.00 
19 Finn, Carmen                 Bainbridge            30-04.00 
20 Upshaw, Katori               Westover              30-01.00 
-- Hubbard, Fanthnecia          Carver                      ND 
-- Harris, Jasmine              Monroe                      ND 
-- Lovett, Nikendra             Albany                      ND 
-- Valaire, Claudia             Carver                      ND 
-- Burns, Kelsey                Lee County                  ND 
-- Thomas, Tangelyn             Cairo                       ND 
-- Parker, Peyton               Lee County                  ND 
-- Burden, Tori                 Carrollton                  ND 
-- Prather, Jalessa             Newnan High Scho            ND 
-- English, Danielle            Kendrick                    ND 
-- Foster, Calynn               Valdosta                    ND 
-- Williamson, Jasmine          Appling County              ND 
-- Henderson, Kesean            Decatur                     ND 
-- Gibbs, Lauren                Bleckley County             ND 
-- Chambers, Korshetta          Bleckley County             ND 
-- Davis, Leslie                Columbus                    ND 
-- Guidry, Audrianna            Hardaway                    ND 
-- Hayes, Victoria              Stockbridge                 ND 
-- Thurmond, Diandra            Stockbridge                 ND 
-- Lewis, Farrah                Houston County              ND 
-- Powell, Erin                 Houston County              ND 
-- Bruce, Jasmine               Hardaway                    ND 

Girls Discus Throw
=======================================================================
        Meet: # 127-08  2000        Jennifer Curry, Northeast-Macon           
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Walden, Chelsea              Tcchs                   121-07    10 
  2 Carter, Shabreka             Tift County             119-00     8 
  3 McDougal, Kesha              Lowndes                 106-08     6 
  4 Studstill, Nicole            Towers                  102-05     4 
  5 Long, Marshelle              Southwest-Dekalb         99-11     2 
  6 Brown, Brittany              Bainbridge               99-05     1 
  7 McDowell, Keva               Bainbridge               98-09 
  8 Peterson, Brishauna          Dougherty                96-09 
  9 Hall, Kwanesha               Westover                 90-06 
  9 Upshaw, Katori               Westover                 90-06 
11 Martin, Kiara                Towers                   89-08 
12 Mckenzie, Amber              Tift County              83-04 
13 Harris, Jasmine              Monroe                   82-06 
14 Chambers, Korshetta          Bleckley County          82-05 
15 Coleman, Deana               Southwest-Macon          81-10 
16 Darsey, Kaitlyn              Bleckley County          81-03 
17 Henderson, Shay              Monroe                   80-07 
18 Hayes, Victoria              Stockbridge              80-05 
-- Tiara, Tiara                 Randolph-Clay               ND 
-- Carter, Stephanie            Decatur                     ND 
-- Phillips, Anyunna            Southwest-Dekalb            ND 
-- Clinton, Jessica             Lee County                  ND 
-- Thomas, Tangelyn             Cairo                       ND 
-- Parker, Peyton               Lee County                  ND 
-- Hubbard, Fanthnecia          Carver                      ND 
-- Walton, Timara               Cairo                       ND 
-- Vaugh, Sherest               Randolph-Clay               ND 
-- Hill, Kamari                 Tcchs                       ND 
-- Valaire, Claudia             Carver                      ND 
-- Peterson, Peggy              Valdosta                    ND 
-- McCord, Domonique            Kendrick                    ND 
-- Nash, Nataiya                Valdosta                    ND 
-- English, Danielle            Kendrick                    ND 
-- Seay, Courtney               Dougherty                   ND 
-- Jones, Donicia               Newnan High Scho            ND 
-- Prather, Jalessa             Newnan High Scho            ND 
-- Dunlap, Mya                  Appling County              ND 
-- Burden, Tori                 Carrollton                  ND 
-- Billingsley, Cassie          Carrollton                  ND 
-- Williamson, Jasmine          Appling County              ND 
-- Austin, China                Lowndes                     ND 
-- Davis, Leslie                Columbus                    ND 
-- Thurmond, Diandra            Stockbridge                 ND 
-- Henderson, Kesean            Decatur                     ND 
-- Thorpe, Samantha             Houston County              ND 
-- Bruce, Jasmine               Hardaway                    ND 
-- Powell, Erin                 Houston County              ND 
-- Gray, Brittany               Columbus                    ND 
-- Guidry, Audrianna            Hardaway                    ND 

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 10.43  2007        Anthony Riley, Bainbridge                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riley, Anthony               Bainbridge               10.56   6   10 
  2 Bell, Eddie                  Lee County               10.71   6    8 
  3 Russell, Rashad              Bainbridge               10.78   6    6 
  4 Pope, Marcelus               Stockbridge              10.80   5    4 
  5 Jackson, Chris               Carver                   10.82   2    2 
  6 Green, Greg                  Westover                 10.87   6    1 
  7 Ings, Kendrick               Miller Grove             10.88   6
  8 Hill, Donquavious            Monroe                   10.89   6
  9 Franklin, Khary              Lowndes                  10.94   6
10 King, Khiry                  Southwest-Macon          11.00   5
11 Green, Rashad                Westover                 11.01   5
12 Norris, Jonathan             Miller Grove             11.09   5
13 Hill, Nick                   Newnan High Scho         11.12   5
14 Miles, Chris                 Decatur                  11.20   4
14 Pease, Angelo                Cairo                    11.20   3
16 Simms, Tavion                Southwest-Dekalb         11.21   5
17 Grant, Dominique             Tcchs                    11.22   3
18 Liscar, Chad                 Columbus                 11.24   3
18 Jones, Ricky                 Wilkinson County         11.24   4
18 Houston, E.J.                Newnan High Scho         11.24   5
21 Wooten, Ronnie               Cairo                    11.26   4
22 Randall, Alex                Towers                   11.30   4
23 Grier, Terodrick             Hardaway                 11.37   3
24 Williams, Andre              Columbus                 11.40   3
25 Reid, Greg                   Lowndes                  11.42   6
26 Davis, Dre                   Tcchs                    11.50   3
26 Jackson, Keith               Kendrick                 11.50   2
28 James, Montavious            Albany                   11.52   4
29 Hughes, Benardis             Wilkinson County         11.53   4
30 Morrell, Jeray               Towers                   11.55   4
31 Wilboun, Regis               Stockbridge              11.62   1
31 Dasher, Marquis              Appling County           11.62   3
33 Williams, Marcus             Dougherty                11.63   1
34 Miller, D.J.                 Appling County           11.78   3
35 Myrick, Robert               Kendrick                 11.84   2
35 Watkins, Brandon             Bleckley County          11.84   2
37 Hunt, Hunt                   Lee County               11.87   2
38 Hall, Quendarius             Decatur                  11.97   2
39 Shiver, Cody                 Bleckley County          12.08   2
40 Harris, Calvin               Albany                   12.12   1
41 Williams, Arabian            Dougherty                12.35   1

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 21.47  1998        Reggie Brown, Carrollton                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gilstrap, Kenneth            Miller Grove             21.35#  6   10 
  2 Riley, Anthony               Bainbridge               21.89   6    8 
  3 Plump, Eric                  Hardaway                 22.06   5    6 
  4 Green, Greg                  Westover                 22.18   6    4 
  5 Snead, Adrian                Stockbridge              22.20   6    2 
  6 Cantrell, Antoine            Miller Grove             22.39   5    1 
  7 Maynard, Jevon               Southwest-Dekalb         22.55   6
  8 Stephens, Marcus             Southwest-Macon          22.60   6
  9 Pope, Marcelus               Stockbridge              22.61   5
10 Green, Rashad                Westover                 22.78   4
11 Freeman, Gabe                Tcchs                    22.84   3
12 Diamond, Barry               Albany                   22.87   5
13 Jones, Jamie                 Dougherty                22.88   5
14 King, Khiry                  Southwest-Macon          22.89   4
15 Liscar, Chad                 Columbus                 23.05   4
16 Brown, Sharrod               Tcchs                    23.09   3
17 Bush, Chris                  Bainbridge               23.17   5
18 Jackson, Theseus             Wilkinson County         23.18   4
19 Parker, Cameron              Decatur                  23.29   4
20 Crockett, Demontez           Wilkinson County         23.38   3
21 Miles, Chris                 Decatur                  23.39   5
22 Arnold, Lendell              Newnan High Scho         23.40   4
23 Mathis, Rayshon              Albany                   23.54   1
24 Ransby, Jamal                Newnan High Scho         23.82   4
25 Adams, Chris                 Cairo                    23.86   3
26 Carter, Antwon               Appling County           23.90   2
27 Morrell, Jeray               Towers                   23.94   4
28 Cannon, Cannon               Lee County               23.99   3
28 Marshall, Omari              Towers                   23.99   3
30 Smiley, Miquel               Cairo                    24.06   2
31 Watkins, Brandon             Bleckley County          24.08   2
32 Myrick, Robert               Kendrick                 24.12   2
33 Jackson, Keith               Kendrick                 24.18   3
34 Miller, D.J.                 Appling County           24.24   2
35 Shiver, Cody                 Bleckley County          24.61   2
36 Moffett, Kaz                 Columbus                 25.09   1
37 Williams, Deon               Dougherty                25.31   2

Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: # 48.28  1991        Ecardo Odoms, Dooly County                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jackson, Chris               Carver                   48.98   6   10 
  2 Jones, Jamie                 Dougherty                49.52   6    8 
  3 Snead, Adrian                Stockbridge              50.05   6    6 
  4 Diamond, Barry               Albany                   50.84   4    4 
  5 Bryant, Johnathan            Cairo                    51.01   4    2 
  6 Jones, Sir Paul              Monroe                   51.15   5    1 
  7 Mobley, Chris                Lowndes                  51.48   5
  8 Crockett, Caleb              Wilkinson County         51.55   2
  9 Plump, Eric                  Hardaway                 51.60   5
10 Hill, Donquavious            Monroe                   51.82   4
10 Adams, Justin                Miller Grove             51.82   5
12 Green, Rashad                Westover                 52.08   3
13 Benton, Brandon              Westover                 52.13   6
14 Ausgood, Joseph              Bainbridge               52.16   4
15 Hightower, Antoine           Miller Grove             52.31   6
16 Palmer, Steven               Stockbridge              52.59   5
17 O'Quin, Ronin                Towers                   52.83   4
18 Johnson, Justin              Bainbridge               52.93   4
19 Parker, Cameron              Decatur                  53.08   3
20 James, Javon                 Appling County           53.18   4
21 Patterson, Rory              Southwest-Macon          53.29   2
22 Bynum, Jamon                 Southwest-Dekalb         53.34   4
23 Allen, Jarius                Hardaway                 53.49   1
24 Hardy, Stuart                Bleckley County          54.01   1
25 Jackson, Chris               Appling County           54.06   3
26 Johnson, Nic                 Tcchs                    54.48   3
27 Belfield, Dwayne             Kendrick                 54.59   2
28 Ponder, Eddie                Lowndes                  54.63   5
29 Lockett, Alonzo              Dougherty                54.77   2
30 Jones, Marlin                Newnan High Scho         55.27   6
31 Ogletree, Alec               Newnan High Scho         55.34   5
32 Biggers, Ashante             Columbus                 55.56   3
33 Stephens, Marcus             Southwest-Macon          55.78   6
34 Sanders, Tibias              Cairo                    56.23   1
35 Peters, Darrya               Lee County               56.38   1
36 Griffen, Griffen             Lee County               56.72   1
37 McDowell, Arthur             Wilkinson County         56.91   2
38 Haygood, D.                  Towers                   57.57   3
39 Burks, Davontay              Randolph-Clay            58.62   1
40 Mathis, Rayshon              Albany                   59.60   2
-- Jones, Markis                Tcchs                       NT   3
-- Hall, Delon                  Southwest-Dekalb            NT   6
-- Myrick, Tywhan               Kendrick                    NT   3
-- Beckley, Darrell             Columbus                    NT   5

Boys 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 1:56.17  1998        Chad Johnson, Tift County                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Aaron               Stockbridge            2:01.08    10 
  2 Ausgood, Joseph              Bainbridge             2:01.12     8 
  3 Anthony, Anthony             Lee County             2:01.25     6 
  4 Sparks, Charlie              Columbus               2:02.91     4 
  5 Carter, Antonio              Miller Grove           2:04.14     2 
  6 Rogers-Martin, Jacob         Decatur                2:05.97     1 
  7 Jones, Diamond               Monroe                 2:06.08 
  8 Deaton, Christian            Miller Grove           2:08.12 
  9 Spurlin, Sam                 Monroe                 2:08.73 
10 Hollimon, Austin             Southwest-Dekalb       2:09.80 
11 Metz, Darius                 Hardaway               2:09.95 
12 Vickers, John                Lowndes                2:12.13 
13 Williams, Corbin             Westover               2:12.59 
14 Mitchell, Koren              Hardaway               2:13.04 
15 Nash, Robert                 Decatur                2:13.24 
16 Ashcroft, Kyle               Bleckley County        2:14.82 
17 Wilson, Trace                Tcchs                  2:15.38 
18 Melhado, Matt                Columbus               2:16.62 
19 Carter, Jerome               Albany                 2:17.09 
20 Hardy, Stuart                Bleckley County        2:18.77 
21 Crockett, Caleb              Wilkinson County       2:19.53 
22 Patterson, Rory              Southwest-Macon        2:20.42 
23 English, Phillip             Albany                 2:20.78 
24 Peterson, Trae               Towers                 2:22.91 
-- Burks, Davontay              Randolph-Clay               NT 
-- Jenkins, Adrian              Cairo                       NT 
-- Frierson, Frierson           Lee County                  NT 
-- Jones, Markis                Tcchs                       NT 
-- Jones, Quentin               Cairo                       NT 
-- Taylor, Jemaris              Wilkinson County            NT 
-- Grier, David                 Kendrick                    NT 
-- Thomas, Ron                  Kendrick                    NT 
-- Johnson, Nate                Towers                      NT 
-- Herndon, Ronald              Newnan High Scho            NT 
-- Covington, Kris              Appling County              NT 
-- Bonner, Alan                 Newnan High Scho            NT 
-- Mitchell, Ben                Bainbridge                  NT 
-- Gray, Josh                   Stockbridge                 NT 
-- Chapman, Thomas              Westover                    NT 
-- Kyles, Michael               Southwest-Macon             NT 
-- Waters, Darren               Lowndes                     NT 
-- Banks, Terrance              Dougherty                   NT 
-- Menjor, Andrew               Southwest-Dekalb            NT 

Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 4:23.70  1998        David Johnson, Tift County               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sparks, Charlie              Columbus               4:40.11    10 
  2 Allen, Nathan                Stockbridge            4:50.23     8 
  3 Brooks, Zaedron              Bainbridge             4:52.56     6 
  4 Thomas, Rod                  Kendrick               4:52.85     4 
  5 Fletcher, Dylan              Bleckley County        4:53.18     2 
  6 Skiles, Brandon              Lee County             4:54.22     1 
  7 Martin, Harold               Bainbridge             4:59.57 
  8 Scott, Octavius              Decatur                5:00.27 , ;
-- Bishop, , Paul&nb, sp;                Westover                    NT 
-- Chapman, Thomas              Westover                    NT 
-- Kyles, Michael               Southwest-Macon             NT 
-- Milline, Donte               Bainbridge                  NT 
-- Metz, Darius                 Hardaway                    NT 
-- Andrews, Mario               Southwest-Macon             NT 
-- Richardson, Dearies          Monroe                      NT 
-- Daniel, Daniel               Lee County                  NT 
-- Smith, Robert                Monroe                      NT 
-- Henderson, Divorrni          Albany                      NT 
-- Rudnik, Nic                  Tcchs                       NT 
-- Henderson, Rakeem            Carver                      NT 
-- Chambers, Eddy               Hardaway                    NT 
-- Carter, Antonio              Miller Grove                NT 
-- Deaton, Christian            Miller Grove                NT 
-- Pike, William                Newnan High Scho            NT 
-- Stuckey, Dennis              Wilkinson County            NT 
-- Herndon, Ronald              Newnan High Scho            NT 
-- Holmes, Terrance             Towers                      NT 
-- Jackson, Jerome              Wilkinson County            NT 
-- Fidler, Mac                  Decatur                     NT 
-- Rogers-Martin, Jacob         Decatur                     NT 
-- Ashcroft, Kyle               Bleckley County             NT 
-- Covington, Kris              Appling County              NT 
-- Vickers, John                Lowndes                     NT 
-- Terhune, Jeff                Columbus                    NT 
-- Russell, Andrew              Lowndes                     NT 
-- Wolliston, Anthony           Southwest-Dekalb            NT 
-- Semple, Kyle                 Stockbridge                 NT 
-- Daniel, Brian                Kendrick                    NT 
-- Gates, Chris                 Towers                      NT 
-- Simmons, La Barron           Dougherty                   NT 
-- Banks, Terrance              Dougherty                   NT 

Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: # 9:38.00  1998        David Johnson, Tift County               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Rod                  Kendrick              10:18.10    10 
  2 Fletcher, Dylan              Bleckley County       10:18.19     8 
  3 Skiles, Brandon              Lee County            10:33.96     6 
  4 Fidler, Mac                  Decatur               10:39.19     4 
  5 Allen, Nathan                Stockbridge           10:41.13     2 
  6 Russell, Andrew              Lowndes               10:46.30     1 
  7 Ashcroft, Kyle               Bleckley County       10:49.15 
  8 Smith, Robert                Monroe                10:51.30 
-- Chambers, Eddy               Hardaway                    NT 
-- Pinto, Brian                 Westover                    NT 
-- Andrews, Mario               Southwest-Macon             NT 
-- Milline, Donte               Bainbridge                  NT 
-- Bishop, Paul                 Westover                    NT 
-- Martin, Keith                Southwest-Macon             NT 
-- Graves, Keith                Albany                      NT 
-- Rudnik, Nic                  Tcchs                       NT 
-- Henderson, Rakeem            Carver                      NT 
-- Richardson, Dearies          Monroe                      NT 
-- Nichols, Antonio             Hardaway                    NT 
-- Walls, Walls                 Lee County                  NT 
-- Stuckey, Dennis              Wilkinson County            NT 
-- Daniel, Chauncey             Kendrick                    NT 
-- Simmons, La Barron           Dougherty                   NT 
-- Jackson, Jerome              Wilkinson County            NT 
-- Slaughter, Ricky             Appling County              NT 
-- Kittles, James               Decatur                     NT 
-- Pike, William                Newnan High Scho            NT 
-- Williams, Jared              Southwest-Dekalb            NT 
-- Isom, Taylor                 Stockbridge                 NT 
-- Brooks, Zaedron              Bainbridge                  NT 
-- Fitch, Zachary               Southwest-Dekalb            NT 
-- Jones, Lyndon                Lowndes                     NT 
-- Terhune, Jeff                Columbus                    NT 
-- Lubin, Ryan                  Columbus                    NT 

Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 13.81  2005        Tavares Washington, Bainbridge             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wakeel, Imed                 Southwest-Dekalb         14.59   4   10 
  2 Williams, Nicholas           Bainbridge               14.63   4    8 
  3 Lovett, Chris                Monroe                   14.88   4    6 
  4 James, Bruce                 Bainbridge               14.97   4    4 
  5 Sams, Chris                  Decatur                  15.23   4    2 
  6 Miller, Jermaine             Tcchs                    15.38   4    1 
  7 Randall, Alex                Towers                   16.80   3
  8 Ivwurie, Eworitse            Towers                   16.86   3
  9 Jackson, Calvin              Southwest-Macon          17.02   2
10 Jackson, Corre               Lowndes                  17.13   2
11 Bussy, Josh                  Tcchs                    17.35   4
12 Cash, Jamari                 Appling County           17.43   2
13 Kennedy, Kennedy             Lee County               17.52   1
14 McGhee, Chris                Columbus                 17.56   3
15 Jones, James                 Appling County           17.59   2
16 Durden, Kenneth              Lowndes                  17.96   3
17 Handley, James               Columbus                 18.02   2
18 Dabbs, Daltin                Bleckley County          18.26   2
19 Rice, Julius                 Decatur                  18.52   3
20 Gregg, Shelby                Hardaway                 18.69   1
21 Richard, Richard             Lee County               19.07   1
22 Henry, Damien                Southwest-Macon          19.79   2

Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: # 36.21  2005        Tavares Washington, Bainbridge             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wakeel, Imed                 Southwest-Dekalb         38.58   5   10 
  2 Hill, Stephen                Miller Grove             39.35   5    8 
  3 Campbell, Dan                Bainbridge               40.02   5    6 
  4 Mobley, Chris                Lowndes                  41.08   5    4 
  5 Lovett, Chris                Monroe                   41.17   4    1.5
  5 Miller, Jermaine             Tcchs                    41.17   4    1.5
  7 Sams, Chris                  Decatur                  41.41   4
  8 Samuel, Sean                 Bainbridge               41.96   5
  9 Jackson, Calvin              Southwest-Macon          42.09   4
10 Jackson, Corey               Westover                 42.45   3
11 Jones, James                 Appling County           42.61   3
12 Cash, Jamari                 Appling County           43.23   3
13 Ivwurie, Eworitse            Towers                   43.28   3
14 Rice, Julius                 Decatur                  43.41   2
15 McGhee, Chris                Columbus                 43.42   4
16 Kennedy, Kennedy             Lee County               43.49   1
17 Patterson, Moses             Cairo                    43.84   5
18 Handley, James               Columbus                 44.14   2
19 Palmer, Steven               Stockbridge              44.19   3
20 Henry, Damien                Southwest-Macon          44.47   3
21 Durden, Kenneth              Lowndes                  44.63   2
22 Williams, Vic                Tcchs                    44.96   3
23 Johnson, Jeremy              Towers                   44.97   3
24 Jones, Sir Paul              Monroe                   45.45   5
25 Whipple, T.                  Wilkinson County         46.03   2
26 Dabbs, Daltin                Bleckley County          46.24   2
27 Gregg, Shelby                Hardaway                 46.78   1
28 Adams, Chris                 Cairo                    47.13   4
29 Wesson, Dontay               Dougherty                48.03   1
-- Teemer, Calvin               Dougherty                   NT   2

Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 42.00  1992        Monroe                                     
                       Leroy, Lewis, Leroy, Cox                         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller Grove High School  'A'                         41.44#  3   10 
  2 Bainbridge High School  'A'                           41.60#  3    8 
     1) Russell, Rashad                 2) Bush, Chris                   
     3) Samuel, Sean                    4) Riley, Anthony                
  3 Westover High School  'A'                             42.65   3    6 
  4 Hardaway High School  'A'                             42.90   3    4 
  5 Newnan High School  'A'                               42.94   3    2 
  6 Stockbridge High School  'A'                          43.32   3    1 
  7 Lowndes High School  'A'                              43.43   2
  7 Monroe High School  'A'                               43.43   2
  9 Southwest-Dekalb High School  'A'                     43.55   3
10 Thomas County Central High  'A'                       43.59   3
11 Wilkinson County High School  'A'                     43.63   2
12 Dougherty High School  'A'                            43.71   2
13 Cairo High School  'A'                                43.74   2
14 Albany High School  'A'                               44.02   1
15 Decatur High School  'A'                              44.06   2
16 Lee County High School  'A'                           44.10   1
17 Appling County High School  'A'                       44.37   1
18 Columbus High School  'A'                             44.94   1
19 Bleckley County High School  'A'                      45.85   1
20 Southwest-Macon High School  'A'                      45.97   2
21 Kendrick High School  'A'                             45.98   2
-- Towers High School  'A'                                  NT   1
     1) O'Quin, Ronin                   2) Marshall, Omari               
     3) Randall, Alex                   4) Morrell, Jeray                

Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 1:28.51  1998        Carrollton, Carrollton                   
                         Brown, Wilson, Mason, Walker                     
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bainbridge High School  'A'                         1:27.27#  3   10 
     1) Russell, Rashad                 2) Bush, Chris                   
     3) Samuel, Sean                    4) Riley, Anthony                
  2 Thomas County Central High  'A'                     1:32.31   3    8 
  3 Towers High School  'A'                             1:32.54   2    6 
     1) O'Quin, A.                      2) Allen, K.                     
     3) Haygood, D.                     4) Hollmon, S.                   
  4 Miller Grove High School  'A'                       1:32.56   3    4 
  5 Lowndes High School  'A'                            1:32.59   3    2 
  6 Hardaway High School  'A'                           1:32.63   3    1 
  7 Westover High School  'A'                           1:33.52   2
  8 Dougherty High School  'A'                          1:33.54   1
  9 Newnan High School  'A'                             1:33.81   2
10 Columbus High School  'A'                           1:34.34   2
11 Cairo High School  'A'                              1:36.27   2
12 Stockbridge High School  'A'                        1:36.51   3
13 Southwest-Macon High School  'A'                    1:36.56   1
14 Lee County High School  'A'                         1:36.94   1
15 Decatur High School  'A'                            1:37.70   3
16 Monroe High School  'A'                             1:39.14   2
17 Kendrick High School  'A'                           1:39.16   3

Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: # 3:20.58  1990        Worth County, Worth County               
                         Williams, Nether, Baker, Brooks                  
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller Grove High School  'A'                       3:20.12#  3   10 
  2 Monroe High School  'A'                             3:25.20   3    8 
  3 Stockbridge High School  'A'                        3:25.45   3    6 
  4 Westover High School  'A'                           3:27.47   3    4 
  5 Bainbridge High School  'A'                         3:29.57   3    2 
     1) Johnson, Justin                 2) Campbell, Dan                 
     3) Ausgood, Joseph                 4) Ausgood, Michael              
     5) James, Bruce                    6)                               
  6 Wilkinson County High School  'A'                   3:33.33   1    1 
  7 Thomas County Central High  'A'                     3:33.97   2
  8 Cairo High School  'A'                              3:34.80   1
  9 Lowndes High School  'A'                            3:35.12   3
10 Southwest-Macon High School  'A'                    3:35.51   2
11 Towers High School  'A'                             3:35.54   2
     1) Johnson, Nate                   2) Morrell, Jeray                
     3) O'Quin, Ronin                   4) Ivwurie, Eworitse             
12 Dougherty High School  'A'                          3:36.27   2
13 Decatur High School  'A'                            3:38.09   2
14 Hardaway High School  'A'                           3:38.15   2
15 Appling County High School  'A'                     3:39.24   2
16 Columbus High School  'A'                           3:41.96   2
17 Albany High School  'A'                             3:44.58   1
18 Bleckley County High School  'A'                    3:50.07   1
19 Newnan High School  'A'                             3:55.48   3

Boys High Jump
=======================================================================
        Meet: #  6-08  1991        Bruce King, Monroe                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Brian                Dougherty              6-08.00#   10 
  2 Williams, Montravious        Monroe                 6-06.00     8 
  3 Jones, Sir Paul              Monroe                 6-02.00     6 
  4 Randall, Alex                Towers                 6-00.00     4 
  5 Cosby, Jamar                 Bainbridge            J6-00.00     2 
  6 Mitchell, Eric               Southwest-Dekalb      J6-00.00     1 
-- Holmes, Demetrius            Stockbridge                 NH 
-- Muhammad, Rashaad            Stockbridge                 NH 
-- Martistee, Delonte           Bainbridge                  NH 
-- Badiford, Jermyrin           Cairo                       NH 
-- Brown, Kentrail              Cairo                       NH 
-- Farley, Bernard              Tcchs                       NH 
-- Cliet, Rashard               Tcchs                       NH 
-- Allen, Jarius                Hardaway                    NH 
-- Holmes, Chris                Dougherty                   NH 
-- Oochie, Onocie               Westover                    NH 
-- Jackson, Rashad              Westover                    NH 
-- Sutton, William              Newnan High Scho            NH 
-- Hardy, Stuart                Bleckley County             NH 
-- Tate, Curtis                 Kendrick                    NH 
-- Jones, Marlin                Newnan High Scho            NH 
-- Ross, Sonfu                  Decatur                     NH 
-- Sams, Chris                  Decatur                     NH 
-- Dasher, Marquis              Appling County              NH 
-- Jackson, Chris               Appling County              NH 
-- Galbreath, William           Columbus                    NH 
-- Nelson, Darius               Southwest-Macon             NH 
-- Mobley, Chris                Lowndes                     NH 
-- Demps, Gerald                Lowndes                     NH 
-- Whipple, T.                  Wilkinson County            NH 
-- Myrick, Tywhan               Kendrick                    NH 
-- Handley, James               Columbus                    NH 
-- Underwood, D.                Wilkinson County            NH 

Boys Pole Vault
=======================================================================
        Meet: # 13-06  2001        Adam Starr, Cairo                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hirner, Steven               Bleckley County       12-06.00    10 
  2 Hall, Delon                  Southwest-Dekalb      12-00.00     8 
  3 Metz, Jacob                  Westover              11-06.00     6 
  4 Gerber, Billy                Tcchs                J11-06.00     4 
  5 Yafadari, Cyrus              Columbus             J11-06.00     2 
  6 Ebbets, Caleb                Lee County            10-00.00     0.5
  6 Metz, David                  Westover              10-00.00     0.5
  8 Henderson, Chris             Tcchs                  9-00.00 
  9 Vickers, John                Lowndes                8-06.00 
-- Hart, Donquell               Westover                    NH 
-- Hopkins, Chris               Southwest-Macon             NH 
-- Jackson, Daniel              Bleckley County             NH 
-- Cook, Isiah                  Southwest-Dekalb            NH 

Boys Long Jump
=======================================================================
        Meet: # 23-03  1989        Kirk Tinch, Westover                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Stephen                Miller Grove          24-01.00#   10 
  2 Green, Greg                  Westover              22-02.50     8 
  3 Clark, Brandon               Newnan High Scho      21-10.50     6 
  4 Ings, Kendrick               Miller Grove          21-05.50     4 
  5 Breedlove, Kenjie            Westover              21-04.00     2 
  6 Bell, Eddie                  Lee County            21-02.50     1 
-- Washington, Trent            Randolph-Clay               ND 
-- Gilford, Robert              Dougherty                   ND 
-- Williams, Nicholas           Bainbridge                  ND 
-- Ausgood, Michael             Bainbridge       ,    &, nbsp; &nbs, p;     ND 
-- Ayers, Euqen                 Southwest-Dekalb            ND 
-- Anderson, Cornelius          Dougherty                   ND 
-- Wakeel, Imed                 Southwest-Dekalb            ND 
-- Hill, Donquavious            Monroe                      ND 
-- Grant, Dominique             Tcchs                       ND 
-- Spurlin, Sam                 Monroe                      ND 
-- Williams, Dexter             Albany                      ND 
-- Lovett, Ethan                Tcchs                       ND 
-- Brown, John                  Hardaway                    ND 
-- Plump, Eric                  Hardaway                    ND 
-- Bennett, Logan               Cairo                       ND 
-- McDowell, Arthur             Wilkinson County            ND 
-- Tate, Curtis                 Kendrick                    ND 
-- Myrick, Tywhan               Kendrick                    ND 
-- Ogletree, Alec               Newnan High Scho            ND 
-- Marshall, Omari              Towers                      ND 
-- Jackson, Theseus             Wilkinson County            ND 
-- Jones, Ricky                 Wilkinson County            ND 
-- Miles, Chris                 Decatur                     ND 
-- Cash, Jamari                 Appling County              ND 
-- Baker, Xavier                Decatur                     ND 
-- Watkins, Brandon             Bleckley County             ND 
-- Miller, D.J.                 Appling County              ND 
-- Ponder, Eddie                Lowndes                     ND 
-- Spurling, Albert             Albany                      ND 
-- Reid, Greg                   Lowndes                     ND 
-- Muhammad, Rashaad            Stockbridge                 ND 
-- Wilboun, Regis               Stockbridge                 ND 
-- Alexander, Adrian            Southwest-Macon             ND 
-- Jefferson, Andre             Southwest-Macon             ND 
-- Morrell, Jeray               Towers                      ND 
-- Galbreath, William           Columbus                    ND 
-- Freeman, Adam                Columbus                    ND 

Boys Triple Jump
=======================================================================
        Meet: # 46-07  1997        Dexter Hall, Dougherty                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Breedlove, Kenjie            Westover              46-11.00#   10 
  2 Stephens, Marcus             Southwest-Macon       46-04.50     8 
  3 Clark, Brandon               Newnan High Scho      44-05.00     6 
  4 Ings, Kendrick               Miller Grove          42-08.00     4 
  5 Jackson, Theseus             Wilkinson County      42-05.50     2 
  6 Ayers, Euqen                 Southwest-Dekalb      42-05.00     1 
  7 James, Bruce                 Bainbridge            42-02.50 
  8 Snead, Adrian                Stockbridge           41-05.50 
  8 Jordan, Bryan                Southwest-Macon       41-05.50 
10 Gainey, Corey                Columbus              41-00.50 
11 Muhammad, Rashaad            Stockbridge           40-05.50 
12 Diamond, Barry               Albany                40-02.00 
13 Anderson, Thundero           Bainbridge            40-01.00 
14 Waters, Darren               Lowndes               40-00.00 
-- Donaldson, Antonio           Cairo                       ND 
-- Wynn, Nick                   Decatur                     ND 
-- Hicks, Jarvis                Albany                      ND 
-- Tinson, Travis               Westover                    ND 
-- Grier, Terodrick             Hardaway                    ND 
-- Lovett, Ethan                Tcchs                       ND 
-- Cliet, Rashard               Tcchs                       ND 
-- Spurlin, Sam                 Monroe                      ND 
-- Ash, Alan                    Cairo                       ND 
-- Smith, Troy                  Monroe                      ND 
-- Mitchell, Mike               Lowndes                     ND 
-- Galbreath, William           Columbus                    ND 
-- James, Javon                 Appling County              ND 
-- Hardy, Stuart                Bleckley County             ND 
-- Johnson, Nate                Towers                      ND 
-- Jones, James                 Appling County              ND 
-- Colvin, Andrew               Dougherty                   ND 
-- Bryant, Brian                Dougherty                   ND 
-- Parker, Cameron              Decatur                     ND 
-- Maynard, Jevon               Southwest-Dekalb            ND 
-- Tate, Curtis                 Kendrick                    ND 

Boys Shot Put
=======================================================================
        Meet: # 62-00  2002        Curt Quarterman, Westover                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noel, David                  Monroe                49-08.00    10 
  2 Harris, Jadon                Appling County        47-03.00     8 
  3 Carey, Keith                 Kendrick              45-06.00     6 
  4 Camp, Coleman                Monroe                42-09.00     4 
  5 Starly, Ronnie               Randolph-Clay        J42-09.00     2 
  6 Hoskins, Tevadee             Hardaway              42-07.00     1 
  7 Crowley, Ben                 Hardaway              42-06.00 
  8 Black, Jordan                Lowndes               41-08.00 
-- Hart, Tyrique                Westover                    ND 
-- Marks, Johndarius            Hardaway                    ND 
-- Comar, Joseph                Southwest-Dekalb            ND 
-- Wilboun, Reggie              Stockbridge                 ND 
-- Williams, Cedric             Dougherty                   ND 
-- Thomas, Jamal                Dougherty                   ND 
-- Mc Cloud, Anthony            Tcchs                       ND 
-- Akins, Darren                Albany                      ND 
-- Lewis, Tyshaun               Randolph-Clay               ND 
-- Thurman, James               Tcchs                       ND 
-- Grant, Jesse                 Cairo                       ND 
-- Kegler, Tay                  Westover                    ND 
-- Holley, John                 Albany                      ND 
-- Gainer, Brian                Cairo                       ND 
-- Rouse, John                  Appling County              ND 
-- Johnson, Jacob               Towers                      ND 
-- Beno, Ray                    Newnan High Scho            ND 
-- Worthen, Anthony             Kendrick                    ND 
-- Millidge, Darryus            Towers                      ND 
-- White, Adam                  Decatur                     ND 
-- Porter, Jake                 Bleckley County             ND 
-- Jenkins, Derrick             Decatur                     ND 
-- Hill, Tyler                  Newnan High Scho            ND 
-- Shiver, Cody                 Bleckley County             ND 
-- Manning, T.J.                Lowndes                     ND 
-- Herring, Dameon              Stockbridge                 ND 
-- Clark, Albert                Southwest-Macon             ND 
-- Ousley, Jeron                Bainbridge                  ND 
-- Hughes, Brian                Bainbridge                  ND 
-- Bell, Deldrick               Wilkinson County            ND 
-- Thorpe, Charles              Wilkinson County            ND 
-- Shelnut, John Mark           Columbus                    ND 
-- Walker, Ian                  Columbus                    ND 

Boys Discus Throw
=======================================================================
        Meet: # 161-04  2002        Curt Quarterman, Westover                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carey, Keith                 Kendrick                151-00    10 
  2 Noel, David                  Monroe                  149-02     8 
  3 Tumblin, Derrick             Monroe                  140-03     6 
  4 Crowley, Ben                 Hardaway                132-06     4 
  5 Reid, Quay                   Westover                123-00     2 
  6 Hart, Tyrique                Westover                118-05     1 
  7 Harris, Jadon                Appling County          116-04 
-- Duffin, Derreck              Stockbridge                 ND 
-- Rowe, Willie                 Dougherty                   ND 
-- Comar, Joseph                Southwest-Dekalb            ND 
-- Purter, Marquez              Stockbridge                 ND 
-- Crenshaw, Dion               Lowndes                     ND 
-- Borders, Leonard             Bainbridge                  ND 
-- Gurley, Dewayne              Bainbridge                  ND 
-- Mc Cloud, Anthony            Tcchs                       ND 
-- Badiford, Jermyrin           Cairo                       ND 
-- Black, Ronnie                Cairo                       ND 
-- Ash, Alan                    Cairo                       ND 
-- Flint, Tim                   Hardaway                    ND 
-- Thurman, James               Tcchs                       ND 
-- Akins, Darren                Albany                      ND 
-- Russell, Leland              Newnan High Scho            ND 
-- Harris, Marquis              Appling County              ND 
-- Hill, Tyler                  Newnan High Scho            ND 
-- Millidge, Darryus            Towers                      ND 
-- Worthen, Anthony             Kendrick                    ND 
-- White, Adam                  Decatur                     ND 
-- Jenkins, Derrick             Decatur                     ND 
-- Rogers, Tyler                Bleckley County             ND 
-- Porter, Jake                 Bleckley County             ND 
-- Watson, Carlos               Dougherty                   ND 
-- Clark, Albert                Southwest-Macon             ND 
-- Walker, Ian                  Columbus                    ND 
-- Dawson, Josh                 Lowndes                     ND 
-- King, Khiry                  Southwest-Macon             ND 
-- Briscoe, Marquis             Wilkinson County            ND 
-- Byars, Adam                  Towers                      ND 
-- Marraro, Francisco           Columbus                    ND 
-- Lewis, Deangelo              Wilkinson County            ND 

                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Southwest-Dekalb High Scho 104        2) Carrollton High School     76  
    3) Newnan High School          49        4) Stockbridge High School    43  
    5) Towers High School          33.50     6) Lowndes High School        31  
    7) Houston County High School  26        8) Bainbridge High School     25  
    9) Hardaway High School        22       10) Monroe High School         16.50
   11) Tift County High School     14       11) Bleckley County High Scho  14  
   13) Cairo High School           12       14) Decatur High School        11  
   14) Dougherty High School       11       14) Columbus High School       11  
   17) Thomas County Central High  10       18) Westover High School        7.50
   19) Valdosta High School         5.50    20) Carver High School          4  
   21) Kendrick High School         1                                          

                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Bainbridge High School      78        2) Miller Grove High School   63  
    3) Monroe High School          58.50     4) Westover High School       44.50
    5) Stockbridge High School     39        6) Kendrick High School       30  
    6) Southwest-Dekalb High Scho  30        8) Lee County High School     22.50
    9) Bleckley County High Schoo  20       10) Dougherty High School      18  
   11) Columbus High School        16       11) Hardaway High School       16  
   13) Thomas County Central High  14.50    14) Newnan High School         14  
   15) Carver High School          12       16) Towers High School         10  
   17) Southwest-Macon High Schoo   8       17) Appling County High Schoo   8  
   19) Decatur High School          7       19) Lowndes High School         7  
   21) Albany High School           4       22) Wilkinson County High Sch   3  
   23) Randolph-Clay High School    2       23) Cairo High School           2