Girls Basketball Schedule - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

Girls Basketball Schedule

Class A

    At Valdosta State
Atkinson County vs. Savannah Country Day, Thursday
Randolph-Clay vs. Hawkinsville, Thursday
Wilkinson County vs. Pacelli Catholic, Friday
McIntosh County Academy vs. Seminole County, Friday

    At Georgia Highlands College, Rome
Landmark Christian vs. Jefferson, Thursday
St. Francis vs. Social Circle, Thursday
Hebron Christian Academy vs. SW Atlanta Christian, Friday
Hancock Central vs. W.D. Mohammed, Friday

Class AA

     At Savannah State
Cook vs. West Laurens, Thursday
Brantley County vs. Dodge County, Thursday
Swainsboro vs. Early County, Friday
Screven County vs. Fitzgerald, Friday

     At Mt. Zion High School, Jonesboro=
Pace Academy vs. Greater Atlanta Christian, Thursday
Model vs. East Hall, Thursday
Wesleyan vs. Holy Innocents', Friday
Laney vs. Dade County, Friday

Class AAA=

     At Albany Civic Center=
Worth County vs. Richmond Academy, Thursday
Kendrick vs. Northeast, Thursday
Southwest vs. Columbus, Friday
Hephzibah vs. LaGrange, Friday

     At Marietta High School=
Avondale vs. Monroe Area, Thursday
Carrollton vs. Gainesville, Thursday
North Hall vs. Towers, Friday
Johnson-Gainesville vs. Cartersville, Friday

Class AAAA=

     At Columbus State=
Effingham County vs. Northside-Warner Robins, Thursday
Jones County vs. Sandy Creek, Thursday
Hardaway vs. Greenbrier, Friday
Westside-Macon vs. Ware County, Friday

     At Northwest Georgia Trade Center, Dalton=
Mays vs. Dalton, Thursday
St. Pius X vs. Salem, Thursday
Clarke Central vs. Etowah, Friday
Northwest Whitfield vs. Marist, Friday

Class AAAAA=

      At Macon Centreplex=
Houston County vs. Bradwell Institute, Thursday
Stephenson vs. Newnan, Thursday
Lovejoy vs. Colquitt County, Friday
Beach vs. Redan, Friday

Brookwood at Campbell, Wednesday
South Gwinnett at McEachern, Wednesday
Mill Creek at Pebblebrook, Wednesday
Marietta at Collins Hill, Wednesday

Powered by WorldNow