GHSA 1st Round Playoff Scores - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

GHSA 1st Round Playoff Scores

5A

Lowndes 5-15, Jenkins 0-0

Lithonia 4-8, Newnan 5-3

Kennesaw Mountain 3-11, Collins Hill 0-2

Roswell 6, Grayson 5

Brunswick 10-2-5, Coffee 2-10-6

Union Grove 10-12, Newton 5-5

Chattahoochee 10-6, Sprayberry 0-2

Walton 5-3, South Gwinnett 2-2

Lassiter 4, Brookwood 3

McEachern 9-1, Centennial 2-11

Redan 0-13, Fayette Co. 10-5

Houston Co. 0-8, Camden Co. 2-3 

Parkview 9, Milton 8

Norcross 7-2, Harrison 1-5

Glynn Academy 4-10, Colquitt Co. 3-4

Starrs Mill 10-12, Riverdale 0-0

Brookwood 5-5, Lassiter 2-7

4-A

Lee Co. 4-18, Luella 0-3

Lakeside-Augusta vs. Woodward

East Paulding 17-13, Forest Park 1-4

Eastside 9-6, Lakeside DeKalb 3-4

Hardaway 18-15, Ware County 3-3

Chapel Hill vs. Evans

Northwest Whitfield 5-10, Southwest DeKalb 2-11

Etowah 5-6, Salem 3-12

Cedar Shoals 8-3, Marist 4-8

Ringgold 1-6, Jonesboro 0-9

Statesboro 12-8, Alexander 2-0

Henry Co. 8-5, Bainbridge 0-4

Heritage 5-14, North Forsyth 3-13

North Atlanta 14-8, Ridgeland 6-3

Northgate vs. Effingham Co.

Griffin 7-6-1, Thomas CC 5-8-8

3A

Crisp Co. 2-7-2, Harlem 5-4-13

LaGrange 12-3, Peach 0-3

ML King vs. Johnson-Gainesville

Carrollton 6-9, Stephens Co. 4-2

Cross Creek 7-14, Westover 2-1

Shaw 5-4, Spalding 0-0

Flowery Branch 10-3, Riverwood 7-14

Elbert Co. 1-16, Cedartown 2-1

Cartersville 11-15, Franklin Co. 1-1

Blessed Trinity 9-10, Fannin Co. 0-0

Columbus 16-13, Washington Co. 1-2

Benedictine 12-7, Worth Co. 2-6

Oconee County 8-5, Central-Carroll 7-4

North Hall 5-10, Westminster 1-9

Troup Co. 16-10, Mary Persons 4-3

South Effingham 11-11, Cairo 1-1 (Thursday)

2A

Cook 5-18, Toombs Co. 2-3

Fitzgerald 6-7 Jackson 5-4

Lovett vs. North Oconee

Dade Co. 8-5, Providence Christian 4-13

Metter 10-10, Albany 3-7 

Pike Co. vs. Bacon Co.

Westside-Augusta 10 Decatur 7

Pepperell 11-12, Wesleyan 8-6

Calhoun 3-5, Greater Atlanta Christian 2-4

Pace Academy 7-1, Morgan Co. 6-0

Brantley Co. vs. Lamar Co.

Savannah Christian 2-7-3, Thomasville 0-8-2

Buford 8-16, LaFayette 2-3

Walker 17-20, Oglethorpe County 9-19

Jeff Davis 5-1, Callaway 4-2

Dublin 7-12, Berrien Co. 6-1

1A

Atkinson County 15-16, Long Co. 5-6

Brookstone 16-16, Wilcox Co. 3-1

Aquinas 8-6-7, Landmark Christian 6-21-17

Gordon Lee 4-2, Prince Ave. 3-0

Calvary Day 7-10, Seminole County 0-2

Hawkinsville 7-17, Pacelli 0-7

Lincoln Co. vs. St. Francis

Temple 11-11, Athens Christian 1-0

Eagle's Landing Christian 7-10, Georgia Military 0-7

Schley Co. 12-13, Wheeler Co. 4-1

Miller Co. 8-4-2, McIntosh County Academy 3-5-12

Athens Academy 11-5-22, Bremen 1-15-11

Mount Paran 11-10, Washington-Wilkes 4-6

Treutlen vs. Taylor

Lanier Co. 16-3, Portal 0-0

Feedback: sports@walb.com