High School Basketball Region Tournament Schedules - WALB.com, Albany News, Weather, Sports

High School Basketball Region Tournament Schedules

Posted: Updated:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1-AAAAA Basketball Tournament at Houston Co.  
Tuesday Coffee  56  Tift Co.  46 girls
Tuesday Northside W.R. 60  Colquitt Co. 48 boys
Tuesday Warner Robins 73  Houston Co. 50 girls
Tuesday Houston Co. 77  Warner Robins 66 boys
     
Thursday Coffee 62 Valdosta 45 girls
Thursday Coffee 72  Northside WR 54 boys
Thursday Warner Robins 44  Colquitt Co.  38 girls
Thursday Lowndes 82  Houston Co  73 boys
     
Friday Lowndes 52  Coffee 41 girls
Friday Tift Co. 59  Coffee  55  boys
Friday Northside 62  Warner Robins 59 girls
Friday Lowndes 90  Valdosta 82 boys
     
Saturday Warner Robins 48  Coffee 45  Girls Consolation
Saturday Coffee 90 Valdosta 82 n Boys Consolation
Saturday Northside WR 55 Lowndes  53 Girls Championship
Saturday Tift Co. 75 Lowndes  73 Boys Championship
     
                    1-AAAA Tournament  
Monday Jones Co.  65  Lee Co.  50 boys
Monday Americus Sumter 66  Harris Co.  33 girls
     
           atWestside-Macon  
Tuesday Hardaway 49   Thomas Co. Central  48  girls
Tuesday Lee Co. 60  Jones Co.  58   OT girls
Tuesday Bainbridge 66  Upson-Lee  32  girls
Tuesday Westside-Macon 63  Americus-Sumter 51 girls
     
           at Westside Macon  
Wednesday Westside Macon 44  Thomas Co. Central  42

boys

Wednesday Upson-Lee 60  Americus-Sumter  59 boys
Wednesday Bainbridge 73  Harris Co.  48 boys
Wednesday Hardaway 59  Jones Co.  39 boys
     
                     at Westside-Macon  
Friday  Lee Co 52   Bainbridge 47 girls
Friday Bainbridge 67 Upson-Lee  58 boys
Friday Westside 58  Hardaway  54 girls 
Friday  Hardaway 61 Westside Macon 37  boys
     
                   at Westside-Macon  
Saturday  Bainbridge 73  Hardaway 52   Girls Consolation
 Saturday Westside-Macon 60 Upson-Lee  58   Boys Consolation
 Saturday Westside-Macon 56  Lee Co.  44  Girls Championship
 Saturday Bainbridge  58  Hardaway  47

Boys Champsionship

     
                                1-AAA  
                          at Dougherty   
Monday  Dougherty 60  Worth Co. 30  girls 
Monday  Peach Co. 83  Perry 81  2OT boys 
                             at Cairo   
 Monday Perry 56    Cairo 49  girls 
 Monday  Crisp Co. 49  Worth Co.  47 boys 
     
                       at Crisp Co.  
Tuesday  Monroe 48   Dougherty   44   girls
Tuesday  Dougherty 67 Peach Co.  52  boys
Tuesday  Crisp Co. 65  Perry 60 girls
Tuesday  Crisp Co. 59  Cairo 48 boys
     
                    at Westover   
Thursday  Peach Co. 63  Crisp Co 60 girls
Thursday  Westover 76   Crisp Co 72  OT boys 
Thursday  Westover 55  Monroe  47 girls
Thursday  Monroe 55   Dougherty 51

boys

     
                    at Westover   
Saturday  Crisp Co. 70  Monroe 60 Girls Consolation
Saturday  Dougherty 71  Crisp Co. 62 Boys Consolation
Saturday  Westover 50  Peach Co. 41 Girls Championship
Saturday  Westover 80 Monroe 61    Boys Championship
     
                                 1-AA   
                             at Early Co.                      
 Monday Cook 49 Fitzgerald   45  girls
 Monday Fitzgerald  80  Early Co. 75

boys 

 Monday Early Co. 70 Berrien  27  girls 
 Monday Berrien 73  Brooks Co. 64   boys
     
                            at Mitchell Co.  
Tuesday  Albany 53  Early Co. 48 girls
Tuesday  Berrien 73  Cook 55 boys
Tuesday  Mitchell Co 64 Cook   41 girls 
Tuesday  Fitzgerald 56  Albany 41 boys
     
                           at Thomasville   
Thursday Mitchell Co.  59  Brooks Co. 48 girls
Thursday Mitchell Co 54  Fitzgerald 52   boys 
Thursday Thomasville 72  Albany 34 girls
Thursday Thomasville 68   Berrien 61   boys 
     
                        at Thomasville   
 Friday  Albany 53  Brooks Co. 44 Girls Consolation
 Friday Berrien 54     Fitzgerald  49 Boys Consolation
 Friday Thomasville 57  Mitchell Co. 49 Girls Championship
 Friday Thomasville 60  Mitchell Co  53 Boys Championship
     
                                 1-A  
                          at Seminole Co.  
 Monday Miller Co. 44  Irwin Co. 32 girls 
Monday   Echols Co. 49  Terrell Co. 25 girls 
Monday  Seminole Co.  75  Atkinson Co.  girls 
     
                         at Clinch Co.   
Monday  Lanier Co.  49  Calhoun Co.  45 girls 
Monday Pelham 51  Ware Magnet  32 girls
Monday Clinch Co. 70  Baker Co.  35 girls
     
                       at Calhoun Co.  
Tuesday Pelham 80 Echols Co.  38 boys
Tuesday  Randolph-Clay  60 Clinch Co. 54 boys
Tuesday Calhoun Co. 86 Ware Magnet 40 boys
     
                      at Bacon Co.  
Tuesday Atkinson Co. 78 Baker Co. 70 boys
Tuesday Miller Co. 78  Irwin Co.  30 boys
Tuesday Bacon Co. 66 Seminole Co. 55 boys
     
                     at Randolph-Clay  
Wednesday Clinch Co  70  Pelham 54 girls
Wednesday Seminole Co. 55  Echols Co. 32 girls
Wednesday Bacon Co. 72  Miller Co.   44  girls
Wednesday Randolph-Clay 79  Lanier Co.  27 girls
     
                  at Terrell Co.  
Thursday Miller Co. 74  Bacon Co.  56 boys
Thursday Calhoun Co. 59  Randolph-Clay 56 boys
Thursday Lanier Co 48  Pelham   46 boys
Thursday Terrell Co. 90   Atkinson Co. 53 boys
     
                      at Randolph-Clay  
Friday Seminole Co. 46 Bacon Co. 45 girls
Friday Lanier Co 68 Calhoun Co.  45 boys
Friday Randolph-Clay 77   Clinch Co. 35 girls
Friday Terrell Co. 67  Miller Co.  37 boys
     
                    at Randolph-Clay     
Saturday Clinch Co.  44  Bacon Co. 38   Girls Consolation
Saturday Calhoun Co. 58   Miller Co.  43 Boys Consolation
Saturday Randolph-Clay 80  Seminole Co. 33 Girls Championship
Saturday Terrell Co. 56   Lanier Co.  55 Boys Championship
     
                                    2-A  
                             at Turner Co.   
Tuesday   Hawkinsville 47  Central-Talbotton 40 girls
Tuesday Turner Co. 64  Pacelli  28 girls
                             at Greenville  
Tuesday   Greenville 46  Webster Co.  33 girls
Tuesday  Wilcox Co. 46 Chattahoochee Co.  37 girls 
     
                             at Turner Co.  
Wednesday  Marion Co. 70 Stewart Co.   62  boys
Wednesday  Turner Co. 67 Central-Talbotton  42 boys 
                             at Taylor Co.   
Wednesday  Dooly Co. 80  Chattahoochee Co.  72 boys
Wednesday  Webster Co. 52  Taylor Co. 50 boys
     
                            at Taylor Co.   
Thursday  Turner Co 51 Hawkinsville  24  girls
Thursday  Turner Co  58  Marion Co.  36  boys 
Thursday Greenville 42  Wilcox Co.   41 girls
Thursday Dooly Co. 68  Webster Co 60  boys
     
                           at Georgia Southwestern   
Friday  Taylor Co. 52  Turner Co.  49 girls
Friday Wilcox Co. 79  Dooly Co. 57 boys
Friday  Dooly Co 63   Greenville  58    girls
Friday Greenville 69  Turner Co.  59 boys
     
                           at Georgia Southwestern   
Saturday Turner Co. 52  Greenville   41  Girls Consolation
Saturday Turner Co. 49 Dooly Co.   26 Boys Consolation
Saturday Taylor Co.  49  Dooly Co.  48 Girls Championship
Saturday Wilcox Co. 83  Greenville   76 

Boys Championship

Powered by WorldNow